Guney Turan Holding ApS
CVR 44 13 29 82 · Rødovre · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Guney Turan Holding ApS har CVR-nummer 44132982. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Krondalvej 9A, 2610 Rødovre. Stiftet: 21. juni 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -29.690 kr., årets resultat 2.820.310 kr., egenkapital 57.877 kr., aktiver i alt 1.346.098 kr. Soliditetsgraden på 4,3 % er lavere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.820.310 kr. er højere end hos 91 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Guney Turan Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Krondalvej 9A, 2610 Rødovre
- Kommune
- RØDOVRE
- Telefon
- 42830051
- Stiftet
- 21 Jun 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-06-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44132982 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Krondalvej 9A, 2610 Rødovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4.872,9%
▲ 2.215,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,03
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
4,3%
▼ 13,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
182,5%
▲ 182,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -29.690 | -1.524 | -849 |
| Resultat før skat | 2.820.310 | 998.435 | -868 |
| Årets resultat | 2.820.310 | 998.435 | -868 |
| Egenkapital | 57.877 | 37.567 | 39.132 |
| Aktiver i alt | 1.346.098 | 209.566 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 1.326.098 | 189.566 | 20.000 |
| Kortfristet gæld | 1.288.221 | 171.999 | 868 |
| Gæld i alt | 1.288.221 | 171.999 | 868 |
| Soliditetsgrad | 4.3% | 17.9% | 97.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Guney Turan Siden 21 Jun 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Guney Turan Siden 21 Jun 2023Direktør
Produktionsenheder
1Guney Turan Holding ApS
P-nr. 1029416040
Krondalvej 9A, 2610 Rødovre
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.565 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -868 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Guney Turan Holding ApS (CVR 44132982)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.