G.V. INVEST ApS
CVR 34 71 90 20 · Viborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
G.V. INVEST ApS har CVR-nummer 34719020. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skovbakkevej 107, 8800 Viborg. Stiftet: 10. oktober 2012. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.500 kr., årets resultat 387.782 kr., egenkapital 3.390.841 kr., aktiver i alt 3.444.382 kr. Soliditetsgraden på 98,4 % er højere end hos 72 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 387.782 kr. er højere end hos 71 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som G.V. INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skovbakkevej 107, 8800 Viborg
- Kommune
- VIBORG
- Stiftet
- 10 Oct 2012
- Selskabskapital
- 119.434 DKK
- Formål
- udøve virksomhed inden for autobranchen. Formålet kan opfyldes via datterselskaber og associerede selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-04-14
- Binavne
- Holstebrovej 31. Viborg ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34719020 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovbakkevej 107, 8800 Viborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,4%
▲ 5,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
31,72
▲ 19,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,4%
▲ 3,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
111,9%
▲ 111,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.500 | -22.749 | -34.000 | -12.900 | -7.238 |
| Resultat før skat | — | 182.968 | 1.129.370 | 98.272 | 247.895 |
| Årets resultat | 387.782 | 182.968 | 1.129.370 | 98.272 | 250.764 |
| Egenkapital | 3.390.841 | 3.138.059 | 3.003.692 | 1.775.348 | 1.677.077 |
| Aktiver i alt | 3.444.382 | 3.290.381 | 3.987.584 | 2.557.791 | 1.694.048 |
| Omsætningsaktiver | 1.698.117 | 1.895.538 | 2.750.000 | 999.999 | 197.476 |
| Kortfristet gæld | 53.541 | 152.322 | 983.892 | 782.443 | 16.971 |
| Gæld i alt | 3.444.382 | 152.322 | 983.892 | 782.443 | 16.971 |
| Soliditetsgrad | 98.4% | 95.4% | 75.3% | 69.4% | 99% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Gert Peder Vestergaard Siden 10 Oct 2012100% Ejer
Ledelse
1-
Gert Peder Vestergaard Siden 10 Oct 2012Direktør
Produktionsenheder
1G.V. INVEST ApS
P-nr. 1017987395
Skovbakkevej 107, 8800 Viborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -13.449 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -34.411 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -31.764 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -5.663 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: G.V. INVEST ApS (CVR 34719020)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver autobranchen, opfyldes, formålet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.