GX3-Holding ApS
CVR 40 03 20 61 · Farsø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
GX3-Holding ApS har CVR-nummer 40032061. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hestbækvej 93, 9640 Farsø. Stiftet: 13. november 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -8.188 kr., årets resultat -11.692 kr., egenkapital -59.646 kr., aktiver i alt 4.115 kr. Soliditetsgraden på -1.449,5 % er lavere end hos 98 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -11.692 kr. er lavere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som GX3-Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hestbækvej 93, 9640 Farsø
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Telefon
- 40411544
- ln@greenetic.dk
- Stiftet
- 13 Nov 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- at eje kapitalandele i hele eller delvise ejede datterselskaber
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-11-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40032061 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hestbækvej 93, 9640 Farsø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,06
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1.449,5%
▲ 42.145,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
7,4%
▲ 7,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.188 | -11.953 | -14.271 | -20.871 | -8.000 |
| Resultat før skat | -11.692 | -12.623 | -3.545 | -32.086 | -8.010 |
| Årets resultat | -11.692 | -12.623 | -309 | -32.086 | -8.010 |
| Egenkapital | -59.646 | -47.954 | -35.331 | -35.022 | -2.936 |
| Aktiver i alt | 4.115 | 110 | 3.814 | 4.612 | 13.198 |
| Omsætningsaktiver | 4.115 | 110 | 3.814 | 4.612 | 13.198 |
| Kortfristet gæld | 63.761 | 48.064 | 39.145 | 39.634 | 16.134 |
| Gæld i alt | 63.761 | 48.064 | 39.145 | 39.634 | 16.134 |
| Soliditetsgrad | -1449.5% | -43594.5% | -926.4% | -759.4% | -22.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Terkel Hessellund Siden 13 Nov 20185% Ejer
-
Finn Østergaard Laursen Siden 13 Nov 20185% Ejer
-
G.N.L. Holding ApS Siden 7 Feb 202166,67% Ejer
Produktionsenheder
1GX3-Holding ApS
P-nr. 1024144115
Hestbækvej 93, 9640 Farsø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: G.N.L. Holding ApS (CVR 39021390)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- COPENHAGEN CAPACITY, FONDEN TIL MARKEDSFØRING OG ERHVERVSFREMME København V
- Samsø Strandhotel A/S Samsø
- K/S Banemarksvej Vest 2021 København K
- Bang Kapital & Business ApS Knebel
- K/S Banemarksvej Midt 2021 København K
- K/S Banemarksvej Øst 2021 København K
- K/S Ejendomsholding Banemarksvej 2021 København K
- KEEP II GKL 4 ApS København K
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver delvise, hele, ejede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.