H. E. Flemmers Have ApS
CVR 38 51 14 08 · København K · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
H. E. Flemmers Have ApS har CVR-nummer 38511408. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Havnegade 39, 1058 København K. Stiftet: 21. marts 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.482.334 kr., årets resultat 788.538 kr., egenkapital 15.988.280 kr., aktiver i alt 45.098.750 kr. Soliditetsgraden på 35,5 % er højere end hos 61 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 788.538 kr. er højere end hos 81 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som H. E. Flemmers Have ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Havnegade 39, 1058 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 70253243
- info@investia.dk
- Stiftet
- 21 Mar 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- ejendomsinvestering og projektudvikling
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-03-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38511408 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Havnegade 39, 1058 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,9%
▲ 7,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,27
▼ 2,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
35,5%
▲ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
326,2%
▲ 326,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.482.334 | 1.401.119 | 1.466.631 | 1.502.242 | 527.581 |
| Resultat før skat | 1.001.630 | -446.461 | -1.844.288 | 4.353.466 | 14.173.962 |
| Årets resultat | 788.538 | -348.620 | -1.448.847 | 3.384.543 | 11.053.763 |
| Egenkapital | 15.988.280 | 15.199.742 | 15.548.362 | 18.997.209 | 15.612.666 |
| Aktiver i alt | 45.098.750 | 44.330.498 | 44.846.317 | 48.786.291 | 53.167.873 |
| Omsætningsaktiver | 330.309 | 7.680.498 | 7.446.317 | 8.786.291 | 13.167.873 |
| Kortfristet gæld | 1.246.240 | 2.836.224 | 2.500.473 | 2.355.870 | 7.038.572 |
| Gæld i alt | 26.838.097 | 26.867.183 | 26.804.673 | 26.711.758 | 34.335.083 |
| Soliditetsgrad | 35.5% | 34.3% | 34.7% | 38.9% | 29.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
INVESTIA GROUP A/S Siden 27 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Stounberg Siden 27 Sep 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1H. E. Flemmers Have ApS
P-nr. 1022297747
Havnegade 39, 1058 København K
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STOUNBERG INVEST ApS (CVR 29803269)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver projektudvikling, ejendomsinvestering, byggeprojekter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.