H. M. L. HOLDING ApS
CVR 20 75 40 87 · Støvring · Finansielle hovedsæders aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
H. M. L. HOLDING ApS har CVR-nummer 20754087. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle hovedsæders aktiviteter (branchekode 701020). Adresse: Ingerdalsvej 16, 9530 Støvring. Stiftet: 2. januar 1998. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -70.793 kr., årets resultat 73.943 kr., egenkapital 5.123.771 kr., aktiver i alt 5.154.563 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 80 % af de 244 virksomheder i branchen «Finansielle hovedsæders aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 73.943 kr. er lavere end hos 58 % af de 244 virksomheder i branchen «Finansielle hovedsæders aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som H. M. L. HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle hovedsæders aktiviteter (701020)
- Adresse
- Ingerdalsvej 16, 9530 Støvring
- Kommune
- REBILD
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 2 Jan 1998
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- formueadministration
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2014-08-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK20754087 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 5493008DMN4RTIAPF206
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ingerdalsvej 16, 9530 Støvring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,4%
▼ 4,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
167,40
▼ 68,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-75,2%
▼ 75,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
244 virksomheder i «Finansielle hovedsæders aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -70.793 | -53.640 | -45.827 | -46.743 | -35.767 |
| Resultat før skat | 73.943 | 297.944 | 4.116 | -665.335 | 746.702 |
| Årets resultat | 73.943 | 297.944 | -1.246 | -665.335 | 582.196 |
| Egenkapital | 5.123.771 | 5.110.828 | 5.712.884 | 5.828.530 | 6.793.865 |
| Aktiver i alt | 5.154.563 | 5.132.599 | 5.734.650 | 5.974.781 | 6.980.641 |
| Omsætningsaktiver | 5.154.563 | 5.132.599 | 5.659.915 | 5.934.327 | 6.980.641 |
| Kortfristet gæld | 30.792 | 21.771 | 21.766 | 146.251 | 186.776 |
| Gæld i alt | 30.792 | 21.771 | 21.766 | 146.251 | 186.776 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99.6% | 99.6% | 97.6% | 97.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Britta Linnet Siden 5 Mar 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Britta Linnet Siden 9 Sep 2024Direktør
Produktionsenheder
1H. M. L. HOLDING APS
P-nr. 1004488930
Ingerdalsvej 16, 9530 Støvring
Finansielle hovedsæders aktiviteter (701020)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -665.274 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 747.754 DKK | 164.494 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 1.567 DKK | 330 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: H. M. L. HOLDING ApS (CVR 20754087)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hovedsæders, formueadministration.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.