H3invest ApS
CVR 20 82 73 78 · Brøndby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
H3invest ApS har CVR-nummer 20827378. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skovbuen 43, 2605 Brøndby. Stiftet: 3. april 1998. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -59.229 kr., årets resultat 1.239.016 kr., egenkapital 39.634.869 kr., aktiver i alt 39.754.869 kr. Soliditetsgraden på 99,7 % er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.239.016 kr. er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som H3invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skovbuen 43, 2605 Brøndby
- Kommune
- BRØNDBY
- Stiftet
- 3 Apr 1998
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- handel, industri og service og anden i forbindelse dermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-10-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK20827378 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300DTFNHIAEZDSO48
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovbuen 43, 2605 Brøndby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,1%
▼ 1,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
96,23
▲ 95,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,7%
▲ 2,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-31,0%
▼ 31,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -59.229 | -84.833 | -36.481 | -40.266 | -84.625 |
| Resultat før skat | 1.239.015 | 2.327.610 | 4.102.797 | -790.618 | 10.898.959 |
| Årets resultat | 1.239.016 | 1.796.619 | 3.571.654 | -790.617 | 9.728.615 |
| Egenkapital | 39.634.869 | 39.995.853 | 42.449.234 | 42.327.580 | 47.618.197 |
| Aktiver i alt | 39.754.869 | 41.308.105 | 42.880.750 | 42.893.377 | 48.251.640 |
| Omsætningsaktiver | 11.547.328 | 987.004 | 3.461.017 | 20.201.448 | 32.097.343 |
| Kortfristet gæld | 120.000 | 1.312.252 | 431.516 | 565.797 | 633.443 |
| Gæld i alt | 120.000 | 1.312.252 | 431.516 | 565.797 | 633.443 |
| Soliditetsgrad | 99.7% | 96.8% | 99% | 98.7% | 98.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Per Henriksen Siden 3 Apr 1998100% Ejer
Ledelse
1-
Per Henriksen Siden 3 Apr 1998Direktør
Produktionsenheder
1H3invest ApS
P-nr. 1004531164
Skovbuen 43, 2605 Brøndby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.413.602 DKK | 530.992 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 2.335.862 DKK | 513.876 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -989.481 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 6.099.224 DKK | 1.341.824 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 6.219.596 DKK | 1.364.001 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: H3invest ApS (CVR 20827378)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Datterselskaber
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver industri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.