Hårkjær Invest ApS
CVR 42 90 08 34 · Tarm · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Hårkjær Invest ApS har CVR-nummer 42900834. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hårkjærvej 2B, 6880 Tarm. Stiftet: 13. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -57.813 kr., årets resultat -174.306 kr., egenkapital -267.667 kr., aktiver i alt 1.590.702 kr. Soliditetsgraden på -16,8 % er lavere end hos 93 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -174.306 kr. er lavere end hos 90 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hårkjær Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hårkjærvej 2B, 6880 Tarm
- Kommune
- RINGKØBING-SKJERN
- Stiftet
- 13 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og andre lignende investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42900834 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845006F10E7HF4XC458
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hårkjærvej 2B, 6880 Tarm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,86
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-16,8%
▼ 11,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-812,2%
▼ 812,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -57.813 | -56.878 | -54.423 | -24.931 |
| Resultat før skat | -222.662 | 37.438 | 221.491 | -414.084 |
| Årets resultat | -174.306 | 24.476 | 167.783 | -325.620 |
| Egenkapital | -267.667 | -93.361 | -117.837 | -285.620 |
| Aktiver i alt | 1.590.702 | 1.765.249 | 1.850.897 | 1.683.137 |
| Omsætningsaktiver | 1.590.702 | 1.765.249 | 1.850.897 | 1.683.137 |
| Kortfristet gæld | 1.858.369 | 1.858.610 | 1.968.734 | 1.968.757 |
| Gæld i alt | 1.858.369 | 1.858.610 | 1.968.734 | 1.968.757 |
| Soliditetsgrad | -16.8% | -5.3% | -6.4% | -17% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Karsten Mandsberg Siden 13 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Karsten Mandsberg Siden 13 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1Hårkjær Invest ApS
P-nr. 1027807972
Hårkjærvej 2B, 6880 Tarm
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -410.914 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hårkjær Invest ApS (CVR 42900834)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver lignende.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.