Haderslevvej 27 ApS
CVR 39 05 62 24 · Hørsholm · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Haderslevvej 27 ApS har CVR-nummer 39056224. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Donsevej 4, 2970 Hørsholm. Stiftet: 1. november 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): egenkapital 10.271.708 kr., aktiver i alt 12.080.656 kr. Soliditetsgraden på 85,0 % er højere end hos 88 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Haderslevvej 27 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Donsevej 4, 2970 Hørsholm
- Kommune
- HØRSHOLM
- Stiftet
- 1 Nov 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- køb, opførelse, salg, udlejning, investering i og udvikling af fast ejendom, samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-08-25
- Sekundære brancher
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040) Opførelse af bygninger (410000) Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39056224 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Donsevej 4, 2970 Hørsholm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
9,92
▼ 8,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,0%
▼ 5,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 385.237 | 213.157 | -27.230 | 271.706 |
| Resultat før skat | — | 385.268 | 213.020 | -28.114 | 274.140 |
| Årets resultat | — | 300.507 | 166.155 | -21.929 | 213.829 |
| Egenkapital | 10.271.708 | 9.985.239 | 9.684.732 | 9.518.577 | 9.540.506 |
| Aktiver i alt | 12.080.656 | 11.074.216 | 10.568.560 | 10.260.079 | 10.602.218 |
| Omsætningsaktiver | 12.080.656 | 11.074.216 | 10.568.560 | 10.260.079 | 10.602.218 |
| Kortfristet gæld | 1.217.240 | 598.070 | 477.682 | 382.221 | 153.631 |
| Gæld i alt | 1.252.072 | 598.070 | 477.682 | 382.221 | 696.246 |
| Soliditetsgrad | 85% | 90.2% | 91.6% | 92.8% | 90% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Cinemabyen ApS Siden 1 Nov 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Hjalte Kjems Siden 16 Jan 2020Direktør
Produktionsenheder
1Haderslevvej 27 ApS
P-nr. 1022982326
Donsevej 4, 2970 Hørsholm
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Investorholding Cinemabyen I ApS (CVR 39661667)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggeprojekter, gennemførelse, opførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.