Hædersdal Holding ApS
CVR 38 40 63 96 · Herlev · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Hædersdal Holding ApS har CVR-nummer 38406396. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Opalvej 8, 2730 Herlev. Stiftet: 7. februar 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.663 kr., årets resultat 489.167 kr., egenkapital 1.238.893 kr., aktiver i alt 1.251.820 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 76 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 489.167 kr. er højere end hos 73 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hædersdal Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Opalvej 8, 2730 Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Stiftet
- 7 Feb 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investere i samt besidde ejerandele i andre selskaber, hel- som delvist ejede, at drive anden virksomhed i forbindelse med investering, samt at drive anden virksomhed, som er beslægtet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38406396 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845001BD8F36ECCAD70
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Opalvej 8, 2730 Herlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,5%
▼ 21,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
47,20
▲ 29,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
▲ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-9,5%
▼ 9,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8755 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.663 | -8.975 | -5.734 | -6.258 | -17.125 |
| Resultat før skat | 497.985 | 548.975 | 174.111 | 135.714 | 197.489 |
| Årets resultat | 489.167 | 540.754 | 174.111 | 135.714 | 197.489 |
| Egenkapital | 1.238.893 | 884.726 | 464.972 | 408.661 | 387.347 |
| Aktiver i alt | 1.251.820 | 897.390 | 466.972 | 419.495 | 398.181 |
| Omsætningsaktiver | 610.168 | 225.912 | 141.965 | 86.070 | 12.498 |
| Kortfristet gæld | 12.927 | 12.664 | 2.000 | 10.834 | 10.834 |
| Gæld i alt | 12.927 | 12.664 | 2.000 | 10.834 | 10.834 |
| Soliditetsgrad | 99% | 98.6% | 99.6% | 97.4% | 97.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Hædersdal Siden 7 Feb 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Hædersdal Siden 7 Feb 2017Direktør
Produktionsenheder
1Hædersdal Holding ApS
P-nr. 1022177415
Opalvej 8, 2730 Herlev
Investering for egen regning (649910)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 34.730 DKK | 7.553 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -22.028 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -17.193 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -2.500 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hædersdal Holding ApS (CVR 38406396)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- FABRIKANT S.A. BØYTLER'S OG HUSTRUS LEGAT Nordhavn
- CHAUFFØRERNES STIFTELSE København N
- CORE BOLIG IV INVESTORAKTIESELSKAB NR. 3 København V
- CORE BOLIG IV INVESTORAKTIESELSKAB NR. 1 København V
- CORE BOLIG IV INVESTORAKTIESELSKAB NR. 5 København V
- Core Bolig VI Investoraktieselskab Nr.1 København V
- CORE BOLIG IV INVESTORAKTIESELSKAB NR. 2 København V
- Rosenbek Holding ApS Havdrup
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hel, ejede, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.