HAI 20 Holding ApS
CVR 41 09 64 62 · Randers SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HAI 20 Holding ApS har CVR-nummer 41096462. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Holmsgårdsvej 42, 8960 Randers SØ. Stiftet: 21. januar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -18.283 kr., årets resultat 1.144.970 kr., egenkapital 2.514.294 kr., aktiver i alt 2.523.982 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.144.970 kr. er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HAI 20 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Holmsgårdsvej 42, 8960 Randers SØ
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 21 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i selskaber samt foretage investeringsvirksomhed i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-01-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41096462 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Holmsgårdsvej 42, 8960 Randers SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
45,5%
▼ 1,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
57,99
▲ 57,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-12,3%
▼ 12,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -18.283 | -5.257 | -4.567 | -3.750 | -5.000 |
| Resultat før skat | 1.144.970 | 1.305.632 | 115.354 | -4.557 | -208.391 |
| Årets resultat | 1.144.970 | 1.305.632 | 115.354 | -4.557 | -208.391 |
| Egenkapital | 2.514.294 | 2.790.103 | 119.600 | 4.246 | 8.803 |
| Aktiver i alt | 2.523.982 | 2.798.853 | 128.350 | 12.996 | 13.803 |
| Omsætningsaktiver | 561.839 | 3.185 | 8.433 | 12.996 | 13.445 |
| Kortfristet gæld | 9.688 | 8.750 | 8.750 | 8.750 | 5.000 |
| Gæld i alt | 9.688 | 8.750 | 8.750 | 8.750 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 99.7% | 93.2% | 32.7% | 63.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henrik Andkjær Iversen Siden 21 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Andkjær Iversen Siden 21 Jan 2020Direktør
Produktionsenheder
1HAI 20 Holding ApS
P-nr. 1025468232
Holmsgårdsvej 42, 8960 Randers SØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.248 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.563 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.199 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.450 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -435 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HAI 20 Holding ApS (CVR 41096462)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.