HAIRTECH ApS
CVR 18 00 71 93 · Aabenraa · Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HAIRTECH ApS har CVR-nummer 18007193. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik (branchekode 464500). Adresse: Kathale 4, 6200 Aabenraa. Stiftet: 23. august 1994. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.188.095 kr., årets resultat 461.454 kr., egenkapital 1.782.535 kr., aktiver i alt 2.280.346 kr. Soliditetsgraden på 78,2 % er højere end hos 87 % af de 285 virksomheder i branchen «Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 461.454 kr. er højere end hos 78 % af de 285 virksomheder i branchen «Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 12 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HAIRTECH ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik (464500)
- Adresse
- Kathale 4, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Antal ansatte
-
4
1997 2018
- Telefon
- 74620303
- Stiftet
- 23 Aug 1994
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- handel med og import af frisørartikler og -inventar
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2006-02-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK18007193 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kathale 4, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: hairtech.dk Hjemmeside https://hairtech.dk
- https://www.facebook.com/keunedanmark/ Sociale medier
- https://www.instagram.com/keunedanmark Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (12. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
25,9%
▲ 19,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,67
▲ 1,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
78,2%
▲ 7,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
481,4%
▲ 481,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
285 virksomheder i «Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.188.095 | 3.604.224 | 3.547.560 | 3.345.980 | 3.764.960 |
| Resultat før skat | 597.251 | 105.181 | 144.046 | -7.091 | 196.180 |
| Årets resultat | 461.454 | 79.368 | 108.687 | -7.211 | 157.694 |
| Egenkapital | 1.782.535 | 1.321.081 | 1.241.713 | 1.133.026 | 1.290.237 |
| Aktiver i alt | 2.280.346 | 1.871.253 | 1.955.399 | 2.408.197 | 2.660.460 |
| Omsætningsaktiver | 2.255.346 | 1.665.031 | 1.679.249 | 2.040.450 | 2.156.860 |
| Kortfristet gæld | 482.866 | 540.535 | 699.576 | 1.269.490 | 1.366.732 |
| Gæld i alt | 482.866 | 540.535 | 699.576 | 1.269.490 | 1.366.732 |
| Soliditetsgrad | 78.2% | 70.6% | 63.5% | 47% | 48.5% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 7 | 7 | 7 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MAVIRA INVEST ApS Siden 18 May 2005100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Lund Rasmussen Siden 23 Aug 1994Direktør
Produktionsenheder
1HAIRTECH ApS
P-nr. 1008719647
Kathale 4, 6200 Aabenraa
Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik (464500)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MAVIRA INVEST ApS (CVR 28845731)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver frisørartikler, inventar, parfumerivarer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.