HASLE UNGBO AF 31. DECEMBER 2007 ApS
CVR 31 25 21 21 · Randers C · Anden udlejning af boliger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HASLE UNGBO AF 31. DECEMBER 2007 ApS har CVR-nummer 31252121. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udlejning af boliger (branchekode 682030). Adresse: Østergrave 4, 2., 8900 Randers C. Stiftet: 31. januar 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 3.570.957 kr., årets resultat 1.915.466 kr., egenkapital 25.509.104 kr., aktiver i alt 81.174.875 kr. Soliditetsgraden på 31,4 % er højere end hos 55 % af de 10.560 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.915.466 kr. er højere end hos 87 % af de 10.560 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 23 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HASLE UNGBO AF 31. DECEMBER 2007 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Adresse
- Østergrave 4, 2., 8900 Randers C
- Kommune
- RANDERS
- Telefon
- 86412799
- buhl.randers@gmail.com
- Stiftet
- 31 Jan 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering i fast ejendom og drift af fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af to medlemmer af bestyrelsen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-12-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31252121 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østergrave 4, 2., 8900 Randers C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,5%
▲ 1,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,84
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
31,4%
▲ 2,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
41,5%
▲ 41,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
10560 virksomheder i «Anden udlejning af boliger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.570.957 | 2.913.458 | 3.781.214 | 3.318.616 | 4.422.262 |
| Resultat før skat | 2.455.712 | 1.735.762 | 2.554.021 | 2.145.530 | 3.199.507 |
| Årets resultat | 1.915.466 | 1.353.898 | 1.992.145 | 1.673.513 | 2.494.854 |
| Egenkapital | 25.509.104 | 23.593.639 | 22.239.741 | 20.247.596 | 18.574.082 |
| Aktiver i alt | 81.174.875 | 81.563.910 | 80.671.718 | 79.166.660 | 78.650.537 |
| Omsætningsaktiver | 3.174.875 | 3.563.910 | 2.671.718 | 2.166.660 | — |
| Kortfristet gæld | 3.796.008 | 5.189.186 | 4.931.161 | 4.655.408 | — |
| Gæld i alt | 54.875.758 | 57.180.844 | 57.643.133 | 58.603.523 | 78.650.537 |
| Soliditetsgrad | 31.4% | 28.9% | 27.6% | 25.6% | 23.6% |
| Ansatte (gns.) | — | — | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
B.U.H.L.. RANDERS A/S Siden 31 Jan 2008100% Ejer
Ledelse
4-
Jan Toft Olesen Siden 19 Dec 2017Bestyrelsesmedlem
-
Jan Toft Olesen Siden 19 Dec 2017Direktør
-
Lisbeth Kejser Siden 31 Jan 2008Bestyrelsesmedlem
-
Majken Holm Juhl Kejser Siden 13 Aug 2020Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1HASLE UNGBO AF 31. DECEMBER 2007 ApS
P-nr. 1014168776
Østergrave 4, 2., 8900 Randers C
Anden udlejning af boliger (682030)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: B.U.H.L.. RANDERS A/S (CVR 14925112)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.