HC SERVICE ApS
CVR 11 14 06 88 · Hellerup · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HC SERVICE ApS har CVR-nummer 11140688. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Lemchesvej 6, st., 2900 Hellerup. Stiftet: 1. juni 1987. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 182.606 kr., årets resultat -341.269 kr., egenkapital 22.912 kr., aktiver i alt 682.711 kr. Soliditetsgraden på 3,4 % er lavere end hos 82 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -341.269 kr. er lavere end hos 95 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 72 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HC SERVICE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Lemchesvej 6, st., 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Antal ansatte
-
2
1998 2018
- Stiftet
- 1 Jun 1987
- Selskabskapital
- 20.000 DKK
- Formål
- handels- og servicevirksomhed, investering og finansiering i øvrigt samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-08-05
- Sekundære brancher
- Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (811000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK11140688 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lemchesvej 6, st., 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1.489,5%
▼ 1.427,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,93
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,4%
▼ 35,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-50,5%
▼ 50,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 182.606 | 660.064 | 1.331.271 | 584.769 | 507.858 |
| Resultat før skat | -437.464 | -289.160 | 74.188 | -319.556 | -49.587 |
| Årets resultat | -341.269 | -226.773 | 56.266 | -249.982 | -39.010 |
| Egenkapital | 22.912 | 364.181 | 590.954 | 534.688 | 784.670 |
| Aktiver i alt | 682.711 | 925.648 | 1.001.861 | 775.161 | 983.500 |
| Omsætningsaktiver | 611.361 | 766.431 | 796.944 | 524.544 | — |
| Kortfristet gæld | 659.798 | 561.467 | 410.908 | 240.474 | — |
| Gæld i alt | 659.798 | 561.467 | 410.908 | 240.474 | 983.500 |
| Soliditetsgrad | 3.4% | 39.3% | 59% | 69% | 79.8% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 3 | 4 | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
BOLIGBLOCH A/S Siden 5 Aug 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Steen Bloch-Heby Siden 5 Aug 2025Direktør
Produktionsenheder
1HC SERVICE ApS
P-nr. 1000188247
Lemchesvej 6, st., 2900 Hellerup
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RYVANG INVEST A/S (CVR 35532226)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver servicevirksomhed, handels, hjælpetjenester.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.