Hedevej 2 ApS
CVR 44 07 56 36 · Sønder Stenderup · Udlejning af erhvervsejendomme · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Hedevej 2 ApS har CVR-nummer 44075636. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udlejning af erhvervsejendomme (branchekode 682040). Adresse: Stenderupvej 183, 6092 Sønder Stenderup. Stiftet: 25. maj 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -86.987 kr., årets resultat -743.460 kr., egenkapital -3.027.996 kr., aktiver i alt 7.547.316 kr. Soliditetsgraden på -40,1 % er lavere end hos 99 % af de 19.182 virksomheder i branchen «Udlejning af erhvervsejendomme», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -743.460 kr. er lavere end hos 94 % af de 19.182 virksomheder i branchen «Udlejning af erhvervsejendomme», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hedevej 2 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Adresse
- Stenderupvej 183, 6092 Sønder Stenderup
- Kommune
- KOLDING
- Stiftet
- 25 May 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje/drive en landbrugsejendom beliggende Hedevej 2, 7184 Vandel, køb, salg og udlejning af fast ejendom og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-05-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44075636 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stenderupvej 183, 6092 Sønder Stenderup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-40,1%
▼ 11,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
56,9%
▲ 56,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
19182 virksomheder i «Udlejning af erhvervsejendomme»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -86.987 | -230.947 | -43.583 |
| Resultat før skat | -798.494 | -1.725.881 | -598.656 |
| Årets resultat | -743.460 | -1.725.881 | -598.656 |
| Egenkapital | -3.027.996 | -2.284.537 | -558.656 |
| Aktiver i alt | 7.547.316 | 7.860.591 | 8.283.914 |
| Omsætningsaktiver | 188.489 | 295.646 | 776.449 |
| Kortfristet gæld | 10.575.312 | 10.145.128 | 8.842.570 |
| Gæld i alt | 10.575.312 | 10.145.128 | 8.842.570 |
| Soliditetsgrad | -40.1% | -29.1% | -6.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Byggeselskabet 2023 Holding ApS Siden 30 May 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Ricki Møller Franzmann Kjeldsen Siden 21 Jun 2024Direktør
Produktionsenheder
1Hedevej 2 ApS
P-nr. 1029339593
Stenderupvej 183, 6092 Sønder Stenderup
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Silaz Holding ApS (CVR 33749112)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hedevej, vandel, landbrugsejendom.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.