Heini Holding ApS
CVR 38 99 39 33 · Espergærde · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Heini Holding ApS har CVR-nummer 38993933. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Gl Brovej 8, 3060 Espergærde. Stiftet: 9. oktober 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.003 kr., årets resultat -5.003 kr., egenkapital 8.429 kr., aktiver i alt 18.429 kr. Soliditetsgraden på 45,7 % er lavere end hos 81 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.003 kr. er lavere end hos 72 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Heini Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Gl Brovej 8, 3060 Espergærde
- Kommune
- HELSINGØR
- info@netsundhedsplejerske.dk
- Stiftet
- 9 Oct 2017
- Selskabskapital
- 40.001 DKK
- Formål
- foretage investeringer i datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-12-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38993933 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gl Brovej 8, 3060 Espergærde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-59,4%
▼ 190,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,80
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
45,7%
▼ 11,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-128,5%
▼ 128,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.003 | -5.625 | -5.438 | -5.000 | -5.000 |
| Resultat før skat | -5.003 | 17.557 | -5.439 | -5.438 | -5.065 |
| Årets resultat | -5.003 | 17.557 | -5.439 | -5.438 | -5.065 |
| Egenkapital | 8.429 | 13.432 | -4.125 | 1.314 | 6.752 |
| Aktiver i alt | 18.429 | 23.432 | 279.057 | 284.496 | 289.999 |
| Omsætningsaktiver | 18.029 | 23.432 | 29.057 | 34.496 | 39.999 |
| Kortfristet gæld | 10.000 | 10.000 | — | — | — |
| Gæld i alt | 10.000 | 10.000 | 283.182 | 283.182 | 283.247 |
| Soliditetsgrad | 45.7% | 57.3% | -1.5% | 0.5% | 2.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Heini Lykke Hansen Siden 9 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Heini Lykke Hansen Siden 9 Oct 2017Direktør
Produktionsenheder
1Heini Holding ApS
P-nr. 1022909203
Gl Brovej 8, 3060 Espergærde
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -20.155 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.439 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.438 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.065 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -12.958 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Heini Holding ApS (CVR 38993933)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.