HenryFlow Solutions ApS
CVR 43 57 32 25 · Herlev · Computerprogrammering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HenryFlow Solutions ApS har CVR-nummer 43573225. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Nørrelundvej 5, 1., 2730 Herlev. Stiftet: 12. oktober 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 732.521 kr., årets resultat 61.227 kr., egenkapital 201.471 kr., aktiver i alt 531.012 kr. Soliditetsgraden på 37,9 % er lavere end hos 59 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 61.227 kr. er højere end hos 64 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 61 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HenryFlow Solutions ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Nørrelundvej 5, 1., 2730 Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Antal ansatte
- 1
- gep@heimhub.dk
- Stiftet
- 12 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udvikle software til automatiserede løsninger for virksomheder og organisationer
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af et medlem af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-12
- Sekundære brancher
- Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43573225 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nørrelundvej 5, 1., 2730 Herlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
30,4%
▲ 29,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,98
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
37,9%
▼ 3,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
3.022,2%
▲ 3.022,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 732.521 | 455.402 | 414.281 |
| Resultat før skat | 85.697 | 4.893 | 238.885 |
| Årets resultat | 61.227 | 1.961 | 188.284 |
| Egenkapital | 201.471 | 230.245 | 228.284 |
| Aktiver i alt | 531.012 | 554.186 | 401.870 |
| Omsætningsaktiver | 277.161 | 272.917 | 158.233 |
| Kortfristet gæld | 282.495 | 270.408 | 122.985 |
| Gæld i alt | 282.495 | 270.408 | 122.985 |
| Soliditetsgrad | 37.9% | 41.5% | 56.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
heimhub. ApS Siden 11 Dec 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Georgios Papageorgiou Siden 30 Sep 2026Adm. dir.
Produktionsenheder
1HenryFlow Solutions ApS
P-nr. 1028655688
Nørrelundvej 5, 1., 2730 Herlev
Computerprogrammering (621000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MCon Services APS (CVR 38909843)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver automatiserede, organisationer, løsninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.