HERE2CARE HOLDING ApS
CVR 34 71 11 86 · Esbjerg V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HERE2CARE HOLDING ApS har CVR-nummer 34711186. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Elmegårdsvej 14, 6710 Esbjerg V. Stiftet: 28. september 2012. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.310 kr., årets resultat 81.153 kr., egenkapital 711.527 kr., aktiver i alt 849.961 kr. Soliditetsgraden på 83,7 % er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 81.153 kr. er højere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HERE2CARE HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Elmegårdsvej 14, 6710 Esbjerg V
- Kommune
- ESBJERG
- Stiftet
- 28 Sep 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab. Endvidere skal selskabet drive investeringsvirksomhed og dermed beslægtede aktivititer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2012-09-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34711186 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Elmegårdsvej 14, 6710 Esbjerg V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,4%
▲ 13,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▼ 19,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
83,7%
▼ 11,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
634,7%
▲ 634,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.310 | -4.339 | -4.300 | -5.793 | -4.390 |
| Resultat før skat | 81.153 | -15.176 | -321.283 | 270.597 | 600.930 |
| Årets resultat | 81.153 | -15.176 | -324.352 | 270.597 | 604.552 |
| Egenkapital | 711.527 | 765.374 | 902.550 | 1.346.902 | 1.196.305 |
| Aktiver i alt | 849.961 | 802.391 | 906.050 | 1.399.567 | 1.606.845 |
| Omsætningsaktiver | 4 | 39.668 | 153.581 | 259.335 | 509.622 |
| Kortfristet gæld | 99.312 | 2.000 | 3.500 | 3.500 | 3.500 |
| Gæld i alt | 138.434 | 37.017 | 3.500 | 52.665 | 410.540 |
| Soliditetsgrad | 83.7% | 95.4% | 99.6% | 96.2% | 74.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bettina Mortensen Siden 28 Sep 2012100% Ejer
Ledelse
1-
Bettina Mortensen Siden 1 Oct 2012Adm. dir.
Produktionsenheder
1HERE2CARE HOLDING ApS
P-nr. 1017959189
Elmegårdsvej 14, 6710 Esbjerg V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.745 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -362.720 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 429.267 DKK | 94.424 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 795.779 DKK | 175.054 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 93.120 DKK | 20.482 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HERE2CARE HOLDING ApS (CVR 34711186)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivititer, selskabet, beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.