Herfølge Svømmehal ApS
CVR 32 31 16 28 · Herfølge · Drift af sportsklubber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Herfølge Svømmehal ApS har CVR-nummer 32311628. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Drift af sportsklubber (branchekode 931200). Adresse: Scheelsvej 2A, 4681 Herfølge. Stiftet: 10. februar 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 1.516.134 kr., bruttofortjeneste 624.092 kr., årets resultat 37.573 kr., egenkapital -229.038 kr., aktiver i alt 410.723 kr. Soliditetsgraden på -55,8 % er lavere end hos 75 % af de 181 virksomheder i branchen «Drift af sportsklubber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 37.573 kr. er højere end hos 70 % af de 181 virksomheder i branchen «Drift af sportsklubber», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen var næsten uændret fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Herfølge Svømmehal ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Drift af sportsklubber (931200)
- Adresse
- Scheelsvej 2A, 4681 Herfølge
- Kommune
- KØGE
- Antal ansatte
- 1
- lotte@ksk.dk
- Stiftet
- 10 Feb 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- udlejning af lokaler og faciliteter til brug for svømmeidrætten og aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32311628 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Scheelsvej 2A, 4681 Herfølge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
2,5%
▼ 3,5 pp
Årets resultat i % af omsætning
Likviditetsgrad
0,60
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-55,8%
▼ 12,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-59,4%
▼ 59,4 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
-1,0%
▼ 1,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
181 virksomheder i «Drift af sportsklubber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 1.516.134 | 1.530.715 | 1.441.992 | 2.268.198 | 1.704.026 |
| Bruttoresultat | 624.092 | 675.716 | 578.774 | 622.597 | 258.042 |
| Resultat før skat | 37.573 | 92.590 | 55.346 | 127.149 | — |
| Årets resultat | 37.573 | 92.590 | 55.346 | 127.149 | -189.573 |
| Egenkapital | -229.038 | -266.611 | -359.201 | -414.547 | -541.696 |
| Aktiver i alt | 410.723 | 621.231 | 830.433 | 1.257.449 | 479.418 |
| Omsætningsaktiver | 382.094 | 586.239 | 789.078 | 1.209.731 | 425.337 |
| Kortfristet gæld | 639.761 | 887.842 | 1.189.634 | 1.671.996 | 1.008.458 |
| Gæld i alt | 639.761 | 887.842 | 1.189.634 | 1.671.996 | 1.021.114 |
| Soliditetsgrad | -55.8% | -42.9% | -43.3% | -33% | -113% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
KØGE SVØMMEKLUB Siden 10 Feb 2011100% Ejer
Produktionsenheder
1Herfølge Svømmehal ApS
P-nr. 1016644168
Scheelsvej 2A, 4681 Herfølge
Drift af sportsklubber (931200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -195.140 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Herfølge Svømmehal ApS (CVR 32311628)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- FYRTÅRN TOMMERUP FONDEN Tommerup
- IDRÆTS- OG KULTUR FONDEN SYDVEST Tjæreborg
- EJENDOMSFONDEN STARTSKUDDET Mern
- Flintholm PropCo ApS Aarhus C
- DEN SELVEJENDE INSTITUTION FOLKEHJEM Aabenraa
- Teglholmen, Byggefelt B Holding ApS København K
- Teglholmen, Byggefelt B Parkering ApS København K
- Saltholmsgade ApS København K
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver svømmeidrætten, faciliteter, lokaler.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.