Herlige Tider ApS
CVR 44 48 72 76 · Hedehusene · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Herlige Tider ApS har CVR-nummer 44487276. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Bakkeboager 2, 2640 Hedehusene. Stiftet: 6. december 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 50. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.750.384 kr., årets resultat -1.835.157 kr., egenkapital -4.161.237 kr., aktiver i alt 726.748 kr. Soliditetsgraden på -572,6 % er lavere end hos 97 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.835.157 kr. er lavere end hos 98 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Herlige Tider ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Bakkeboager 2, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
- 50
- Stiftet
- 6 Dec 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- drift af restaurationsvirksomhed indenfor og investeringsvirksomhed samme branche
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-12-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44487276 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bakkeboager 2, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,15
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-572,6%
▲ 36,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
22,4%
▲ 22,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.750.384 | 4.534.441 | 2.019.470 |
| Resultat før skat | -1.835.157 | 198.722 | -2.316.249 |
| Årets resultat | -1.835.157 | 148.892 | -2.366.079 |
| Egenkapital | -4.161.237 | 188.892 | -2.326.079 |
| Aktiver i alt | 726.748 | 2.897.015 | 382.044 |
| Omsætningsaktiver | 726.748 | 2.897.015 | 382.044 |
| Kortfristet gæld | 4.887.984 | 2.708.123 | 2.708.123 |
| Gæld i alt | 4.887.984 | 2.708.123 | 2.708.123 |
| Soliditetsgrad | -572.6% | 6.5% | -608.9% |
| Ansatte (gns.) | 12 | 12 | 12 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Elmus holding aps Siden 13 Aug 202420% Ejer
-
Fener holding aps Siden 13 Aug 202420% Ejer
-
HABAY Holding ApS Siden 1 Oct 202450% Ejer
Ledelse
1-
Haci Bayram Siden 6 Dec 2023Direktør
Produktionsenheder
1Dalle Valle
P-nr. 1029907559
Herlev Hovedgade 31, st. 1, 2730 Herlev
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 47 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver branche, restaurationsvirksomhed, caféer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.