HHaps Byg ApS
CVR 42 28 62 81 · Slangerup · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HHaps Byg ApS har CVR-nummer 42286281. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Lindholm Stationsvej 2, 3550 Slangerup. Stiftet: 8. april 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.952.690 kr., årets resultat 4.493 kr., egenkapital 44.558 kr., aktiver i alt 472.454 kr. Soliditetsgraden på 9,4 % er lavere end hos 80 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.493 kr. er lavere end hos 66 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 4 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HHaps Byg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Lindholm Stationsvej 2, 3550 Slangerup
- Kommune
- FREDERIKSSUND
- Antal ansatte
- 2
- kontakt@mureren-hhaps.com
- Stiftet
- 8 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- murervirksomhed og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-10-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42286281 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lindholm Stationsvej 2, 3550 Slangerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,1%
▲ 19,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,10
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
9,4%
▼ 5,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
150,3%
▲ 150,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.952.690 | 1.877.297 | 1.835.472 | 1.848.262 | 1.419.065 |
| Resultat før skat | 11.687 | -10.170 | 71.926 | 467.753 | -157.540 |
| Årets resultat | 4.493 | -8.938 | 49.090 | 364.346 | -123.103 |
| Egenkapital | 44.558 | 100.065 | 109.003 | 409.913 | 45.567 |
| Aktiver i alt | 472.454 | 657.624 | 693.494 | 758.166 | 460.260 |
| Omsætningsaktiver | 472.454 | 619.624 | 617.494 | 644.166 | 308.260 |
| Kortfristet gæld | 427.896 | 549.199 | 567.771 | 323.173 | 410.630 |
| Gæld i alt | 427.896 | 549.199 | 567.771 | 323.173 | 410.630 |
| Soliditetsgrad | 9.4% | 15.2% | 15.7% | 54.1% | 9.9% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
HHaps Holding ApS Siden 12 Dec 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Christoffer Harbæk Siden 8 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1HHaps Byg ApS
P-nr. 1027000351
Lindholm Stationsvej 2, 3550 Slangerup
Murerarbejde (439100)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 353.366 DKK | 77.726 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -133.532 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HHaps Holding ApS (CVR 43701290)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver murervirksomhed, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.