High Lock Security ApS
CVR 42 31 76 24 · Sønderborg · Fremstilling af låse og hængsler · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
High Lock Security ApS har CVR-nummer 42317624. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af låse og hængsler (branchekode 256200). Adresse: Ellegårdvej 36, 6400 Sønderborg. Stiftet: 19. april 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 5. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 791.310 kr., årets resultat 380.316 kr., egenkapital 799.070 kr., aktiver i alt 1.468.804 kr. Soliditetsgraden på 54,4 % er højere end hos 75 % af de 34 virksomheder i branchen «Fremstilling af låse og hængsler», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 380.316 kr. er højere end hos 70 % af de 34 virksomheder i branchen «Fremstilling af låse og hængsler», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 19 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som High Lock Security ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af låse og hængsler (256200)
- Adresse
- Ellegårdvej 36, 6400 Sønderborg
- Kommune
- SØNDERBORG
- Antal ansatte
- 5
- Telefon
- 22940138
- peter@highlock.dk
- Stiftet
- 19 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42317624 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 636700FJTN3FRFOVBT90
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ellegårdvej 36, 6400 Sønderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: high-lock-security.com Hjemmeside https://high-lock-security.com
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (23. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
47,6%
▼ 27,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,19
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,4%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
20,8%
▲ 20,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
34 virksomheder i «Fremstilling af låse og hængsler»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 791.310 | 667.448 | 400.718 | 353.514 | -69.845 |
| Resultat før skat | 491.295 | 406.437 | 63.800 | 115.938 | -84.314 |
| Årets resultat | 380.316 | 314.831 | 47.673 | 98.484 | -82.234 |
| Egenkapital | 799.070 | 418.754 | 103.923 | 56.250 | -42.234 |
| Aktiver i alt | 1.468.804 | 766.731 | 423.391 | 269.487 | 306.896 |
| Omsætningsaktiver | 1.468.804 | 766.731 | 423.391 | 269.487 | 306.896 |
| Kortfristet gæld | 669.734 | 347.977 | 319.468 | 213.237 | 349.130 |
| Gæld i alt | 669.734 | 347.977 | 319.468 | 213.237 | 349.130 |
| Soliditetsgrad | 54.4% | 54.6% | 24.5% | 20.9% | -13.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Flat Mountain ApS Siden 19 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Dubgaard Siden 19 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1High Lock Security ApS
P-nr. 1027074991
Ellegårdvej 36, 6400 Sønderborg
Fremstilling af låse og hængsler (256200)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Flat Mountain ApS (CVR 40642544)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Lyngby Låse & Alarm ApS Kongens Lyngby
- Ambitlocker ApS København SV
- DANSK LÅSESERVICE ApS Roskilde
- REX LÅSEFABRIK ApS Esbjerg
- A/S TOBIAS JENSEN PRODUCTION Karlslunde
- Tofterup Smedie & VVS v/Hans Henrik Jacobsen Grindsted
- A/S J. PETERSENS BESLAGFABRIK. NIBE Nibe
- Lilliekvist v/Michael Lilliekvist Karise
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hængsler, låse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.