HighLow Holding ApS
CVR 37 87 79 64 · Skjern · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HighLow Holding ApS har CVR-nummer 37877964. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ll Skindbjergvej 1A, 6900 Skjern. Stiftet: 14. juli 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 96.001 kr., aktiver i alt 112.573 kr. Soliditetsgraden på 85,3 % er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HighLow Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ll Skindbjergvej 1A, 6900 Skjern
- Kommune
- RINGKØBING-SKJERN
- Telefon
- 30458288
- kl@highlow.dk
- Stiftet
- 14 Jul 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-08-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37877964 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 2,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,71
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,3%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,0%
▲ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | -2.743 | -1.681 | -2.364 | -3.749 |
| Resultat før skat | — | -2.743 | -1.994 | 22.164 | 8.293 |
| Årets resultat | 0 | -2.743 | -1.994 | 22.694 | 9.148 |
| Egenkapital | 96.001 | 96.002 | 98.746 | 100.740 | 78.046 |
| Aktiver i alt | 112.573 | 112.574 | 114.650 | 121.639 | 96.202 |
| Omsætningsaktiver | 11.839 | 11.839 | 13.915 | 20.904 | 20.071 |
| Kortfristet gæld | 16.572 | 16.572 | 15.904 | 20.899 | 18.156 |
| Gæld i alt | 16.572 | 16.572 | 15.904 | 20.899 | 18.156 |
| Soliditetsgrad | 85.3% | 85.3% | 86.1% | 82.8% | 81.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kent Lodberg Siden 14 Jul 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Kent Lodberg Siden 14 Jul 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1HighLow Holding ApS
P-nr. 1021600462
Ll Skindbjergvej 1A, 6900 Skjern
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.734 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -32.403 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 29.552 DKK | 6.490 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 19.867 DKK | 4.356 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 38.385 DKK | 8.426 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HighLow Holding ApS (CVR 37877964)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.