HLM IV Komplementar ApS
CVR 43 33 16 39 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HLM IV Komplementar ApS har CVR-nummer 43331639. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Møntergade 21, 1., 1116 København K. Stiftet: 16. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.238 kr., årets resultat -9.565 kr., egenkapital 3.385 kr., aktiver i alt 19.421 kr. Soliditetsgraden på 17,4 % er lavere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -9.565 kr. er lavere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HLM IV Komplementar ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Møntergade 21, 1., 1116 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 33114000
- info@hlmanagement.dk
- Stiftet
- 16 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være komplementar i HLM Fond IV K/S
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en likvidator
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-03-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43331639 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Møntergade 21, 1., 1116 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-282,6%
▼ 240,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,21
▼ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
17,4%
▼ 44,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-76,6%
▼ 76,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.238 | -8.548 | -9.141 | -13.795 |
| Resultat før skat | -13.238 | -8.548 | -9.141 | — |
| Årets resultat | -9.565 | -5.417 | -7.393 | -14.240 |
| Egenkapital | 3.385 | 12.950 | 18.367 | 25.760 |
| Aktiver i alt | 19.421 | 20.950 | 26.367 | 33.260 |
| Omsætningsaktiver | 19.421 | 20.950 | 26.367 | 33.260 |
| Kortfristet gæld | 16.036 | 8.000 | 8.000 | 7.500 |
| Gæld i alt | 16.036 | 8.000 | 8.000 | 7.500 |
| Soliditetsgrad | 17.4% | 61.8% | 69.7% | 77.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
HLM IV Investment ApS Siden 16 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Lið Siden 8 Jun 2026Likvidator
Produktionsenheder
1HLM IV Komplementar ApS
P-nr. 1028338348
Møntergade 21, 1., 1116 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Marvic Lid Holding ApS (CVR 38282042)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hlm, fond, komplementar.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.