Højer Gin ApS
CVR 39 46 43 81 · Stenløse · Destillation, rektifikation og blanding af alkohol · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Højer Gin ApS har CVR-nummer 39464381. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Destillation, rektifikation og blanding af alkohol (branchekode 110100). Adresse: Østergade 21, 3660 Stenløse. Stiftet: 6. april 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -3.058 kr., årets resultat -5.499 kr., egenkapital -55.113 kr., aktiver i alt 15.373 kr. Soliditetsgraden på -358,5 % er lavere end hos 97 % af de 88 virksomheder i branchen «Destillation, rektifikation og blanding af alkohol», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.499 kr. er højere end hos 54 % af de 88 virksomheder i branchen «Destillation, rektifikation og blanding af alkohol», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Højer Gin ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Destillation, rektifikation og blanding af alkohol (110100)
- Adresse
- Østergade 21, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Telefon
- 48181487
- andershojer17@gmail.com
- Stiftet
- 6 Apr 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- At udvikle og fremstille gin og lignende alkoholiske drikke
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-05-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39464381 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østergade 21, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,22
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-358,5%
▲ 40,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
71,1%
▲ 71,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
88 virksomheder i «Destillation, rektifikation og blanding af alkohol»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.058 | -17.974 | -12.927 | -6.724 | -16.043 |
| Resultat før skat | -5.499 | -18.996 | -14.461 | -8.031 | -17.500 |
| Årets resultat | -5.499 | -18.996 | -14.461 | -8.031 | -17.500 |
| Egenkapital | -55.113 | -49.615 | -30.619 | -16.158 | -8.127 |
| Aktiver i alt | 15.373 | 12.431 | 18.002 | 25.867 | 22.612 |
| Omsætningsaktiver | 15.373 | 12.431 | 18.002 | 25.867 | 22.612 |
| Kortfristet gæld | 70.486 | 62.046 | 48.621 | 42.025 | 30.739 |
| Gæld i alt | 70.486 | 62.046 | 48.621 | 42.025 | 30.739 |
| Soliditetsgrad | -358.5% | -399.1% | -170.1% | -62.5% | -35.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anders Højer Siden 6 Apr 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Anders Højer Siden 6 Apr 2018Direktør
Produktionsenheder
1Højer Gin ApS
P-nr. 1023497863
Østergade 21, 3660 Stenløse
Destillation, rektifikation og blanding af alkohol (110100)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -18.451 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -14.458 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.031 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -17.445 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -24.910 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Højer Gin ApS (CVR 39464381)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver gin, rektifikation, destillation.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.