Højers Totaltag ApS
CVR 38 44 77 26 · Sunds · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Højers Totaltag ApS har CVR-nummer 38447726. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Thorupvej 27B, 7451 Sunds. Stiftet: 23. februar 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -32.146 kr., årets resultat -29.558 kr., egenkapital -4.527 kr., aktiver i alt 39.904 kr. Soliditetsgraden på -11,3 % er lavere end hos 86 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -29.558 kr. er lavere end hos 71 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Højers Totaltag ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Thorupvej 27B, 7451 Sunds
- Kommune
- HERNING
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 60652914
- totaltag@hoejerstag.dk
- Stiftet
- 23 Feb 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- totalentreprise inden for bygge og anlæg
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-02-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38447726 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Thorupvej 27B, 7451 Sunds
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,90
▼ 1,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-11,3%
▼ 71,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-16,8%
▼ 16,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -32.146 | -20.920 | -642.150 | 1.730.445 | — |
| Resultat før skat | -37.896 | -32.434 | -764.560 | 823.688 | — |
| Årets resultat | -29.558 | -25.299 | -596.357 | 642.477 | — |
| Egenkapital | -4.527 | 25.030 | 50.329 | 815.686 | 173.209 |
| Aktiver i alt | 39.904 | 41.461 | 237.858 | 1.446.174 | 919.515 |
| Omsætningsaktiver | 39.904 | 41.461 | 237.858 | 1.446.174 | 919.515 |
| Kortfristet gæld | 44.431 | 16.431 | 187.529 | 630.488 | 746.306 |
| Gæld i alt | 44.431 | 16.431 | 187.529 | 630.488 | 746.306 |
| Soliditetsgrad | -11.3% | 60.4% | 21.2% | 56.4% | 18.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
HØJER HOLDING, SUNDS ApS Siden 23 Feb 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Lenette Aas Højer Siden 23 Feb 2017Direktør
Produktionsenheder
1Højers Totaltag ApS
P-nr. 1022223204
Thorupvej 27B, 7451 Sunds
Opførelse af bygninger (410000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HØJER HOLDING, SUNDS ApS (CVR 36067640)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver totalentreprise, bygge, anlæg.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.