Holdbart Håndværk ApS
CVR 42 93 48 79 · Hvidovre · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Holdbart Håndværk ApS har CVR-nummer 42934879. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Stenstykkevej 33, 2650 Hvidovre. Stiftet: 28. december 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 2.736.634 kr., årets resultat 1.046.164 kr., egenkapital 467.591 kr., aktiver i alt 1.653.437 kr. Soliditetsgraden på 28,3 % er lavere end hos 53 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.046.164 kr. er højere end hos 83 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 127 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Holdbart Håndværk ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Stenstykkevej 33, 2650 Hvidovre
- Kommune
- HVIDOVRE
- Antal ansatte
- 3
- Stiftet
- 28 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- bygge- og entreprenørvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-07-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42934879 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stenstykkevej 33, 2650 Hvidovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
223,7%
▲ 209,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,04
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
28,3%
▲ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
3.111,6%
▲ 3.111,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.736.634 | 1.206.257 | 1.387.536 | 1.270.485 | 624.986 |
| Resultat før skat | 1.350.105 | 45.629 | 278.084 | -258.803 | 174.278 |
| Årets resultat | 1.046.164 | 32.575 | 274.854 | -260.469 | 134.467 |
| Egenkapital | 467.591 | 221.427 | 188.851 | -86.002 | 174.466 |
| Aktiver i alt | 1.653.437 | 830.553 | 964.082 | 438.829 | 488.762 |
| Omsætningsaktiver | 1.521.147 | 643.523 | 722.310 | 283.963 | 402.595 |
| Kortfristet gæld | 745.952 | 424.625 | 511.752 | 519.718 | 274.485 |
| Gæld i alt | 1.185.846 | 609.126 | 775.231 | 519.718 | 310.849 |
| Soliditetsgrad | 28.3% | 26.7% | 19.6% | -19.6% | 35.7% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
AS Tømrer Holding ApS Siden 28 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Anders Severin Veng Sørensen Siden 28 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1Holdbart Håndværk ApS
P-nr. 1027848989
Stenstykkevej 33, 2650 Hvidovre
Opførelse af bygninger (410000)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: AS Tømrer Holding ApS (CVR 41299533)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver entreprenørvirksomhed, bygge, opførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.