Holding 78 ApS
CVR 41 88 07 08 · Kongens Lyngby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Holding 78 ApS har CVR-nummer 41880708. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nybrovej 304, st. o-7, 2800 Kongens Lyngby. Stiftet: 24. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -250 kr., årets resultat -193.634 kr., egenkapital 36.998 kr., aktiver i alt 49.875 kr. Soliditetsgraden på 74,2 % er lavere end hos 63 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -193.634 kr. er lavere end hos 90 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Holding 78 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nybrovej 304, st. o-7, 2800 Kongens Lyngby
- Kommune
- GLADSAXE
- Stiftet
- 24 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41880708 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nybrovej 304, st. o-7, 2800 Kongens Lyngby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-523,4%
▼ 555,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,87
▲ 2,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,2%
▼ 3,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-363,9%
▼ 363,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -250 | 0 | -252 | -250 | — |
| Resultat før skat | -193.689 | 72.852 | 4.344 | -6.106 | 118.892 |
| Årets resultat | -193.634 | 73.384 | 4.398 | -6.041 | 118.892 |
| Egenkapital | 36.998 | 230.633 | 157.249 | 152.851 | 158.892 |
| Aktiver i alt | 49.875 | 297.757 | 180.157 | 197.047 | 192.266 |
| Omsætningsaktiver | 49.875 | 65.191 | 20.737 | 42.145 | 33.374 |
| Kortfristet gæld | 12.877 | 67.124 | 22.908 | 44.196 | — |
| Gæld i alt | 12.877 | 67.124 | 22.908 | 44.196 | 33.374 |
| Soliditetsgrad | 74.2% | 77.5% | 87.3% | 77.6% | 82.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Gustav Mads Onsberg Siden 24 Nov 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Gustav Mads Onsberg Siden 24 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1Holding 78 ApS
P-nr. 1026510941
Nybrovej 304, st. o-7, 2800 Kongens Lyngby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 75.308 DKK | 16.566 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 4.425 DKK | 968 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -295 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 151.787 DKK | 33.374 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Holding 78 ApS (CVR 41880708)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.