Holdingselskabet af 2017 ApS
CVR 38 54 94 48 · Herlev · Formueforvaltning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Holdingselskabet af 2017 ApS har CVR-nummer 38549448. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Formueforvaltning (branchekode 663000). Adresse: Marielundvej 28, 1., 2730 Herlev. Stiftet: 22. marts 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.999 kr., årets resultat 1.945.307 kr., egenkapital 9.118.939 kr., aktiver i alt 15.182.328 kr. Soliditetsgraden på 60,1 % er lavere end hos 64 % af de 561 virksomheder i branchen «Formueforvaltning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.945.307 kr. er højere end hos 95 % af de 561 virksomheder i branchen «Formueforvaltning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Holdingselskabet af 2017 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Formueforvaltning (663000)
- Adresse
- Marielundvej 28, 1., 2730 Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Stiftet
- 22 Mar 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt drive virksomhed med investering og finansiering , herunder eje aktier og anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-03-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38549448 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Marielundvej 28, 1., 2730 Herlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
21,3%
▲ 0,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
60,1%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
29,6%
▲ 29,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
561 virksomheder i «Formueforvaltning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.999 | -3.000 | -3.000 | -3.000 | -3.000 |
| Resultat før skat | 1.945.307 | 1.266.146 | 1.500.673 | 1.204.806 | 1.032.000 |
| Årets resultat | 1.945.307 | 1.264.413 | 1.500.673 | 1.204.806 | 1.032.000 |
| Egenkapital | 9.118.939 | 6.700.542 | 7.173.632 | 5.436.129 | 4.231.323 |
| Aktiver i alt | 15.182.328 | 6.702.275 | 11.970.875 | 5.436.129 | 4.231.323 |
| Omsætningsaktiver | 6.198.893 | 4.934.046 | 4.934.046 | 3.720.501 | 2.862.328 |
| Kortfristet gæld | 6.063.389 | — | 4.797.243 | — | — |
| Gæld i alt | 6.063.389 | 1.733 | 4.797.243 | 5.436.129 | 4.231.323 |
| Soliditetsgrad | 60.1% | 100% | 59.9% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tanja Vulevic Siden 22 Mar 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Tanja Vulevic Siden 22 Mar 2017Direktør
Produktionsenheder
1Holdingselskabet af 2017 ApS
P-nr. 1022339512
Marielundvej 28, 1., 2730 Herlev
Formueforvaltning (663000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -863 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -14.584 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.778 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Holdingselskabet af 2017 ApS (CVR 38549448)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning, finansiering, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.