Holmevej holding Aps
CVR 40 35 80 99 · Søborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Holmevej holding Aps har CVR-nummer 40358099. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Holmevej 12, 2860 Søborg. Stiftet: 14. marts 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): egenkapital 2.867.094 kr., aktiver i alt 2.898.720 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Holmevej holding Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Holmevej 12, 2860 Søborg
- Kommune
- GLADSAXE
- Telefon
- 93920304
- holding@holme-vej.dk
- Stiftet
- 14 Mar 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- direkte og indirekte at drive cateringvirksomhed, restaurantionsvirksomhed mm
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den administrerende direktør eller af alle direktørerne i forening
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-03-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40358099 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Holmevej 12, 2860 Søborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
905,96
▲ 395,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▼ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | -4.688 | -3.125 | -3.125 |
| Resultat før skat | — | — | 1.060.096 | 157.758 | 262.855 |
| Årets resultat | — | — | 1.060.096 | 157.758 | 263.680 |
| Egenkapital | 2.867.094 | 2.073.558 | 1.455.702 | 395.606 | 237.848 |
| Aktiver i alt | 2.898.720 | 2.076.058 | 1.458.202 | 398.106 | 265.980 |
| Omsætningsaktiver | 2.264.892 | 1.277.243 | 367.899 | 121.243 | — |
| Kortfristet gæld | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 28.132 |
| Gæld i alt | 31.626 | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 28.132 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 99.9% | 99.8% | 99.4% | 89.4% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Normann Pedersen Siden 14 Mar 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Normann Pedersen Siden 14 Mar 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Holmevej holding Aps
P-nr. 1024520486
Holmevej 12, 2860 Søborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.344 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.125 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.125 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.257 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Holmevej holding Aps (CVR 40358099)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurantionsvirksomhed, cateringvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.