Horses Le Rêve ApS
CVR 39 96 85 17 · Strøby · Sportsaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Horses Le Rêve ApS har CVR-nummer 39968517. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Sportsaktiviteter i.a.n. (branchekode 931900). Adresse: Klippingevej 6, 4671 Strøby. Stiftet: 24. oktober 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -479.606 kr., årets resultat -667.069 kr., egenkapital 740.584 kr., aktiver i alt 2.054.684 kr. Soliditetsgraden på 36,0 % er højere end hos 55 % af de 320 virksomheder i branchen «Sportsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -667.069 kr. er lavere end hos 90 % af de 320 virksomheder i branchen «Sportsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Horses Le Rêve ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Sportsaktiviteter i.a.n. (931900)
- Adresse
- Klippingevej 6, 4671 Strøby
- Kommune
- STEVNS
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 24 Oct 2018
- Selskabskapital
- 51.000 DKK
- Formål
- handel med heste, undervisning i ridning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-03-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39968517 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Klippingevej 6, 4671 Strøby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-90,1%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,49
▲ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
36,0%
▲ 206,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
25,4%
▲ 25,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
320 virksomheder i «Sportsaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -479.606 | -37.628 | -11.069 | 97.714 | 204.602 |
| Resultat før skat | -875.198 | -1.125.954 | -1.198.062 | -1.156.361 | -585.549 |
| Årets resultat | -667.069 | -893.956 | -934.522 | -902.212 | -457.888 |
| Egenkapital | 740.584 | -3.592.348 | -2.698.392 | -1.763.870 | -861.658 |
| Aktiver i alt | 2.054.684 | 2.105.961 | 1.714.352 | 1.528.376 | 1.704.192 |
| Omsætningsaktiver | 1.955.818 | 1.819.551 | 1.267.925 | 706.861 | 1.268.293 |
| Kortfristet gæld | 1.314.100 | 5.698.309 | 4.412.744 | 417.434 | 393.199 |
| Gæld i alt | 1.314.100 | 5.698.309 | 4.412.744 | 3.277.451 | 2.565.850 |
| Soliditetsgrad | 36% | -170.6% | -157.4% | -115.4% | -50.6% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
K. Riberholdt Holding ApS Siden 1 Jan 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Katja Strandgaard Riberholdt Siden 24 Oct 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Horses Le Rêve ApS
P-nr. 1024071711
Klippingevej 6, 4671 Strøby
Sportsaktiviteter i.a.n. (931900)
👥 1 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Horses Le Reve v Katja Riberholdt
Klippingevej 6, 4671 Strøby
Husdyrbrug
§ 16 b - Husdyrbrug med en tilladelse efter husdyrbrugloven jf. LBK nr. 256 af 21.03.2017 til husdyranlæg med et produktionsareal større end 100 m2 og en ammoniakemission E ≤ 750 kg. NH3-N pr. år, herunder pelsdyr. Ikke omfattet af BAT (kategori 2)
Tilsyn: Stevns Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Chr. Strandgaard Holding 2 ApS (CVR 44270757)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ridning, heste, sportsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.