HPU2023 Holding ApS
CVR 44 46 27 29 · Tjæreborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HPU2023 Holding ApS har CVR-nummer 44462729. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Balsbyvej 2, 6731 Tjæreborg. Stiftet: 27. november 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.000 kr., årets resultat 38.232 kr., egenkapital 2.792.466 kr., aktiver i alt 2.804.272 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 38.232 kr. er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HPU2023 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Balsbyvej 2, 6731 Tjæreborg
- Kommune
- ESBJERG
- Stiftet
- 27 Nov 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- formueadministration, herunder at eje kapitalandele i helt eller delvist ejede datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-11-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44462729 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Balsbyvej 2, 6731 Tjæreborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,4%
▼ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,60
▼ 35,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-23,3%
▼ 23,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.000 | -6.250 | -5.000 |
| Resultat før skat | 49.119 | 60.404 | 38.063 |
| Årets resultat | 38.232 | 49.814 | 26.163 |
| Egenkapital | 2.792.466 | 2.889.234 | 2.989.420 |
| Aktiver i alt | 2.804.272 | 2.894.234 | 3.006.320 |
| Omsætningsaktiver | 54.294 | 198.375 | — |
| Kortfristet gæld | 11.806 | 5.000 | 16.900 |
| Gæld i alt | 11.806 | 5.000 | 16.900 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 99.8% | 99.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Humle Mikkel Blankholm Pugh Siden 27 Nov 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Humle Mikkel Blankholm Pugh Siden 27 Nov 2023Direktør
Produktionsenheder
1HPU2023 Holding ApS
P-nr. 1029875037
Balsbyvej 2, 6731 Tjæreborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 48.267 DKK | 10.604 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 53.947 DKK | 11.858 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HPU2023 Holding ApS (CVR 44462729)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueadministration, ejede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.