HR-Invest ApS
CVR 38 97 32 15 · Hedehusene · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HR-Invest ApS har CVR-nummer 38973215. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Korshavevej 25, 2640 Hedehusene. Stiftet: 29. september 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 20.530 kr., egenkapital 1.670.677 kr., aktiver i alt 1.898.416 kr. Soliditetsgraden på 88,0 % er lavere end hos 51 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 20.530 kr. er lavere end hos 53 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HR-Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Korshavevej 25, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Stiftet
- 29 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i andre selskaber og virksomheder samt dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-10-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38973215 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Korshavevej 25, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,2%
▼ 3,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,77
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
88,0%
▼ 8,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-72,9%
▼ 72,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | -6.253 | -7.260 | -7.253 |
| Resultat før skat | 18.246 | 73.545 | 79.869 | 286.364 | 189.935 |
| Årets resultat | 20.530 | 75.627 | 80.885 | 288.698 | 191.693 |
| Egenkapital | 1.670.677 | 1.650.147 | 1.574.520 | 1.493.635 | 1.204.937 |
| Aktiver i alt | 1.898.416 | 1.716.551 | 1.619.844 | 1.528.586 | 1.308.301 |
| Omsætningsaktiver | 176.124 | 22.886 | 9.189 | — | — |
| Kortfristet gæld | 227.739 | 66.404 | 45.324 | 34.951 | 103.364 |
| Gæld i alt | 227.739 | 66.404 | 45.324 | 34.951 | 103.364 |
| Soliditetsgrad | 88% | 96.1% | 97.2% | 97.7% | 92.1% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Fam.Rasmussen Holding ApS Siden 14 Sep 201866,67% Ejer
-
T Hjort Holding ApS Siden 9 Nov 201825% Ejer
Ledelse
2-
Tom Rasmussen Siden 29 Sep 2017Direktør
-
Thomas Hjort Siden 29 Sep 2017Direktør
Produktionsenheder
1HR-Invest ApS
P-nr. 1022884871
Korshavevej 25, 2640 Hedehusene
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Fam.Rasmussen Holding ApS (CVR 39880148)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.