Hucha Invest ApS
CVR 41 40 02 34 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Hucha Invest ApS har CVR-nummer 41400234. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Henningsens Alle 47, 2900 Hellerup. Stiftet: 1. juni 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 154.156 kr., egenkapital 392.500 kr., aktiver i alt 1.241.580 kr. Soliditetsgraden på 31,6 % er lavere end hos 80 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 154.156 kr. er højere end hos 60 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hucha Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Henningsens Alle 47, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 1 Jun 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje og forvalte aktier, anparter og øvrige værdipapirer, samt al virksomhed, som har forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41400234 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Henningsens Alle 47, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,3%
▲ 9,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,32
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
31,6%
▼ 7,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1,4%
▲ 1,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 154.156 | 152.086 | 33.676 | 43.299 | 190.539 |
| Årets resultat | 154.156 | 152.086 | 33.676 | 43.299 | 190.539 |
| Egenkapital | 392.500 | 508.398 | 356.312 | 322.636 | 279.337 |
| Aktiver i alt | 1.241.580 | 1.294.583 | 1.074.332 | 865.332 | 809.354 |
| Omsætningsaktiver | 275.399 | 176.520 | 25.809 | 9.092 | — |
| Kortfristet gæld | 849.080 | 786.185 | 718.020 | 542.696 | — |
| Gæld i alt | 849.080 | 786.185 | 718.020 | 542.696 | 530.017 |
| Soliditetsgrad | 31.6% | 39.3% | 33.2% | 37.3% | 34.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mathias Stadus Pastwa Siden 1 Jun 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Patrizia Pastwa Siden 4 Oct 2023Direktør
Produktionsenheder
1Hucha Invest ApS
P-nr. 1025881547
Henningsens Alle 47, 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -79.093 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -27.014 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -17.134 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -19.959 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.019 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hucha Invest ApS (CVR 41400234)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forvalte.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.