Hulubulu Holding ApS
CVR 43 76 46 67 · København V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Hulubulu Holding ApS har CVR-nummer 43764667. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sankelmarksgade 5, 2., 1676 København V. Stiftet: 14. november 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -15.528 kr., årets resultat 94.285 kr., egenkapital 3.798.497 kr., aktiver i alt 3.851.235 kr. Soliditetsgraden på 98,6 % er højere end hos 74 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 94.285 kr. er højere end hos 56 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hulubulu Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sankelmarksgade 5, 2., 1676 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 61697967
- simon.konski@gmail.com
- Stiftet
- 14 Nov 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og andet beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-11-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43764667 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845009E1D0C948FCD87
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sankelmarksgade 5, 2., 1676 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,5%
▼ 9,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
35,83
▼ 111,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,6%
▼ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-78,2%
▼ 78,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.528 | -9.156 | -24.071 | -4.500 |
| Resultat før skat | 123.501 | 435.173 | 406.374 | 229.354 |
| Årets resultat | 94.285 | 433.083 | 398.652 | 215.274 |
| Egenkapital | 3.798.497 | 3.771.712 | 3.399.629 | 5.309.877 |
| Aktiver i alt | 3.851.235 | 3.780.997 | 3.428.439 | 5.328.457 |
| Omsætningsaktiver | 1.889.340 | 1.369.118 | 1.443.012 | 3.716.791 |
| Kortfristet gæld | 52.738 | 9.285 | 28.810 | 18.580 |
| Gæld i alt | 52.738 | 9.285 | 28.810 | 18.580 |
| Soliditetsgrad | 98.6% | 99.8% | 99.2% | 99.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Simon Østergaard Konski Siden 14 Nov 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Simon Østergaard Konski Siden 14 Nov 2022Direktør
Produktionsenheder
1Hulubulu Holding ApS
P-nr. 1028908268
Sankelmarksgade 5, 2., 1676 København V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.533 DKK | 2.090 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 33.371 DKK | 7.326 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 64.014 DKK | 14.080 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hulubulu Holding ApS (CVR 43764667)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.