Humlefar Holding ApS
CVR 40 16 05 07 · Vanløse · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Humlefar Holding ApS har CVR-nummer 40160507. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Søndervigvej 34, 2720 Vanløse. Stiftet: 1. januar 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -9.260 kr., årets resultat -9.213 kr., egenkapital 411.459 kr., aktiver i alt 830.698 kr. Soliditetsgraden på 49,5 % er lavere end hos 79 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -9.213 kr. er lavere end hos 75 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Humlefar Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Søndervigvej 34, 2720 Vanløse
- Kommune
- KØBENHAVN
- kontakt@lisborg-el.dk
- Stiftet
- 1 Jan 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- af besidde aktier og anparter som anlægsinvestering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-01-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40160507 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søndervigvej 34, 2720 Vanløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,2%
▼ 29,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,54
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
49,5%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-108,0%
▼ 108,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.260 | -8.591 | -5.512 | -10.823 | -8.265 |
| Resultat før skat | -9.263 | 115.642 | 77.080 | 104.877 | 445.183 |
| Årets resultat | -9.213 | 115.642 | 70.230 | 92.821 | 465.465 |
| Egenkapital | 411.459 | 420.672 | 305.030 | 234.799 | 141.978 |
| Aktiver i alt | 830.698 | 840.408 | 926.607 | 924.936 | 801.184 |
| Omsætningsaktiver | 643.573 | 653.283 | 739.107 | 749.936 | 626.184 |
| Kortfristet gæld | 419.239 | 419.736 | 621.577 | 78.398 | 65.793 |
| Gæld i alt | 419.239 | 419.736 | 621.577 | 690.137 | 659.206 |
| Soliditetsgrad | 49.5% | 50.1% | 32.9% | 25.4% | 17.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jan Lisborg Siden 1 Jan 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Jan Lisborg Siden 1 Jan 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Humlefar Holding ApS
P-nr. 1024292009
Søndervigvej 34, 2720 Vanløse
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 31.157 DKK | 6.842 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 120.449 DKK | 26.488 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 268.221 DKK | 59.004 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -311.372 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Humlefar Holding ApS (CVR 40160507)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anlægsinvestering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.