HV18 ApS
CVR 43 56 20 02 · Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HV18 ApS har CVR-nummer 43562002. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hovsørvej 18, 7700 Thisted. Stiftet: 6. oktober 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -27.351 kr., årets resultat -29.587 kr., egenkapital 2.011.943 kr., aktiver i alt 2.239.338 kr. Soliditetsgraden på 89,8 % er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -29.587 kr. er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HV18 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hovsørvej 18, 7700 Thisted
- Kommune
- THISTED
- Stiftet
- 6 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.202 DKK
- Formål
- erhverve, eje og afhænde unoterede og noterede kapitalandele samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-01-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43562002 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hovsørvej 18, 7700 Thisted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,5%
▲ 22,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,16
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,8%
▲ 80,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-462,1%
▼ 462,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -27.351 | -3.125 | -2.500 |
| Resultat før skat | -31.433 | -6.749 | -2.290 |
| Årets resultat | -29.587 | -5.264 | -1.786 |
| Egenkapital | 2.011.943 | 21.530 | 26.794 |
| Aktiver i alt | 2.239.338 | 230.924 | 232.294 |
| Omsætningsaktiver | 36.338 | 27.924 | 29.294 |
| Kortfristet gæld | 227.395 | 209.394 | 205.500 |
| Gæld i alt | 227.395 | 209.394 | 205.500 |
| Soliditetsgrad | 89.8% | 9.3% | 11.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
Lene Stampe Grimal Siden 6 Oct 20220% Ejer
-
FG ApS Siden 17 Oct 20220% Ejer
-
JG 2022 ApS Siden 17 Oct 202233,33% Ejer
-
SG 2022 ApS Siden 17 Oct 202233,33% Ejer
Ledelse
1-
Francois Jacques Marcel Grimal Siden 6 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1HV18 ApS
P-nr. 1028640567
Hovsørvej 18, 7700 Thisted
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FG ApS (CVR 25483766)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver afhænde, noterede, unoterede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.