I. M. HOLDING ApS
CVR 31 05 54 66 · Aabenraa · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
I. M. HOLDING ApS har CVR-nummer 31055466. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Torvet 2, 6200 Aabenraa. Stiftet: 15. oktober 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.900 kr., årets resultat -279.097 kr., egenkapital 1.468.038 kr., aktiver i alt 1.925.424 kr. Soliditetsgraden på 76,2 % er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -279.097 kr. er lavere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som I. M. HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Torvet 2, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Stiftet
- 15 Oct 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- Det er selskabets formål at drive virksomhed med kapitalanlæg, herunder investering , både direkte og gennem andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-06-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31055466 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500VAAE658FD7AD69
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Torvet 2, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-19,0%
▲ 3,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,69
▼ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
76,2%
▼ 7,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
34,6%
▲ 34,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.900 | -5.450 | -7.975 | -16.624 | -5.557 |
| Resultat før skat | -279.097 | -427.070 | -786.363 | -1.191.559 | -352.665 |
| Årets resultat | -279.097 | -427.070 | -786.363 | -1.191.559 | -431.832 |
| Egenkapital | 1.468.038 | 1.882.135 | 2.431.206 | 3.335.369 | 4.641.328 |
| Aktiver i alt | 1.925.424 | 2.241.771 | 2.701.781 | 3.996.273 | 5.336.084 |
| Omsætningsaktiver | 1.686.579 | 1.636.550 | 1.612.823 | 2.104.277 | 254.248 |
| Kortfristet gæld | 457.386 | 359.636 | 270.575 | 660.904 | 694.756 |
| Gæld i alt | 457.386 | 359.636 | 2.701.781 | 3.996.273 | 5.336.084 |
| Soliditetsgrad | 76.2% | 84% | 90% | 83.5% | 87% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1I. M. HOLDING ApS
P-nr. 1013766009
Torvet 2, 6200 Aabenraa
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -427.491 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -598.123 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.156.934 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -283.093 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -947.588 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: I. M. HOLDING ApS (CVR 31055466)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalanlæg, gennem, selskabets.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.