Ib C Holding ApS
CVR 38 72 57 69 · Malling · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ib C Holding ApS har CVR-nummer 38725769. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Norsmindevej 90, 8340 Malling. Stiftet: 15. juni 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.627 kr., årets resultat 34.812 kr., egenkapital 1.947.600 kr., aktiver i alt 1.992.163 kr. Soliditetsgraden på 97,8 % er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 34.812 kr. er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ib C Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Norsmindevej 90, 8340 Malling
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 15 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Kapitalselskabets formål er at udøve investeringsvirksomhed og anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af selskabets direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-06-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38725769 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Norsmindevej 90, 8340 Malling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,8%
▼ 1,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,29
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,8%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-49,2%
▼ 49,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.627 | -4.375 | -4.250 | -4.250 | -4.188 |
| Resultat før skat | 33.775 | 67.403 | 28.610 | 36.468 | 44.900 |
| Årets resultat | 34.812 | 68.466 | 32.986 | 36.468 | 44.900 |
| Egenkapital | 1.947.600 | 1.912.788 | 1.844.322 | 1.811.336 | 1.774.868 |
| Aktiver i alt | 1.992.163 | 1.952.406 | 1.881.543 | 1.844.307 | 1.803.590 |
| Omsætningsaktiver | 12.923 | 12.978 | 13.893 | 10.003 | 10.001 |
| Kortfristet gæld | 44.563 | 39.618 | 37.221 | 32.971 | 28.722 |
| Gæld i alt | 44.563 | 39.618 | 37.221 | 32.971 | 28.722 |
| Soliditetsgrad | 97.8% | 98% | 98% | 98.2% | 98.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ib Christian Christensen Siden 15 Jun 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Ib Christian Christensen Siden 15 Jun 2017Direktør
Produktionsenheder
1Ib C Holding ApS
P-nr. 1022544094
Norsmindevej 90, 8340 Malling
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 66.732 DKK | 14.674 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.250 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.188 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -30.464 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ib C Holding ApS (CVR 38725769)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskabets.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.