IM Holding 2018 ApS
CVR 39 63 63 87 · Viby Sjælland · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
IM Holding 2018 ApS har CVR-nummer 39636387. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Assendløsevejen 43, 4130 Viby Sjælland. Stiftet: 12. juni 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -5.000 kr., årets resultat 7.269 kr., egenkapital 94.572 kr., aktiver i alt 134.975 kr. Soliditetsgraden på 70,1 % er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 7.269 kr. er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IM Holding 2018 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Assendløsevejen 43, 4130 Viby Sjælland
- Kommune
- ROSKILDE
- im.trade18@gmail.com
- Stiftet
- 12 Jun 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitaleandele, foretage formueforøgende investeringer
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39636387 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Assendløsevejen 43, 4130 Viby Sjælland
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,7%
▼ 7,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
70,1%
▼ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-43,8%
▼ 43,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -5.000 | -1.000 | -4.375 | -8.500 | -3.000 |
| Resultat før skat | 7.269 | 12.935 | 6.263 | 28.033 | 33.600 |
| Årets resultat | 7.269 | 12.935 | 6.263 | 28.033 | 33.600 |
| Egenkapital | 94.572 | 87.303 | 74.368 | 68.105 | 20.072 |
| Aktiver i alt | 134.975 | 122.706 | 108.771 | 98.133 | 61.600 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 40.403 | 35.403 | 34.403 | 30.028 | 41.528 |
| Gæld i alt | 40.403 | 35.403 | 34.403 | 30.028 | 41.528 |
| Soliditetsgrad | 70.1% | 71.1% | 68.4% | 69.4% | 32.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ivan Manniche Siden 13 Jun 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Ivan Manniche Siden 21 Feb 2024Direktør
Produktionsenheder
1IM Holding 2018 ApS
P-nr. 1023693611
Assendløsevejen 43, 4130 Viby Sjælland
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.375 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.809 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: IM Holding 2018 ApS (CVR 39636387)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforøgende, kapitaleandele, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.