IM INVEST ApS
CVR 32 26 02 76 · Tisvildeleje · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
IM INVEST ApS har CVR-nummer 32260276. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Haredalen 7, 3220 Tisvildeleje. Stiftet: 9. juni 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.946 kr., årets resultat 6.532.014 kr., egenkapital 12.739.933 kr., aktiver i alt 12.953.308 kr. Soliditetsgraden på 98,4 % er højere end hos 72 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 6.532.014 kr. er højere end hos 95 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IM INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Haredalen 7, 3220 Tisvildeleje
- Kommune
- GRIBSKOV
- Stiftet
- 9 Jun 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier i Intramedic Holding A/S Selskabet kan herudover investere i finansielle aktiver, samt foretage andre finansielle dispositioner
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2014-02-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32260276 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Haredalen 7, 3220 Tisvildeleje
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
51,3%
▼ 3,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
55,98
▼ 50,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,4%
▲ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
50,3%
▲ 50,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.946 | -14.081 | -13.751 | -15.784 | -8.441 |
| Resultat før skat | 6.548.216 | 4.369.994 | 2.049.555 | 6.389.322 | 6.084.078 |
| Årets resultat | 6.532.014 | 4.346.645 | 2.027.115 | 6.368.686 | 6.066.038 |
| Egenkapital | 12.739.933 | 8.007.918 | 9.461.273 | 12.634.158 | 6.265.472 |
| Aktiver i alt | 12.953.308 | 8.200.393 | 9.652.839 | 12.823.581 | 6.449.120 |
| Omsætningsaktiver | 9.920.818 | 3.731.515 | 4.595.105 | 4.913.235 | 4.031.316 |
| Kortfristet gæld | 177.213 | 34.992 | 34.083 | 31.940 | 26.165 |
| Gæld i alt | 177.213 | 34.992 | 34.083 | 31.940 | 26.165 |
| Soliditetsgrad | 98.4% | 97.7% | 98% | 98.5% | 97.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TENCHARP VENTURES ApS Siden 28 Feb 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Casper Lyngbo Hjort Siden 9 Jun 2009Direktør
Produktionsenheder
1IM INVEST ApS
P-nr. 1015315500
Haredalen 7, 3220 Tisvildeleje
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TENCHARP VENTURES ApS (CVR 26686148)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver intramedic, dispositioner, herudover.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.