Immerkjær Holding ApS
CVR 42 31 78 29 · Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Immerkjær Holding ApS har CVR-nummer 42317829. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Slagelsevej 13, 6000 Kolding. Stiftet: 13. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.400 kr., årets resultat -23.566 kr., egenkapital -49.044 kr., aktiver i alt 9.098 kr. Soliditetsgraden på -539,1 % er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -23.566 kr. er lavere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Immerkjær Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Slagelsevej 13, 6000 Kolding
- Kommune
- KOLDING
- Stiftet
- 13 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besiddelse af aktier, anparter og værdipapirer, investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42317829 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Slagelsevej 13, 6000 Kolding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,15
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-539,1%
▲ 280,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-122,9%
▼ 122,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.400 | -10.050 | -10.420 | -10.420 | -15.499 |
| Resultat før skat | -23.566 | -10.571 | -19.626 | -17.618 | -17.663 |
| Årets resultat | -23.566 | -10.571 | -19.626 | -17.618 | -17.663 |
| Egenkapital | -49.044 | -25.478 | -14.907 | 4.719 | 22.337 |
| Aktiver i alt | 9.098 | 3.110 | 4.319 | 33.035 | 40.550 |
| Omsætningsaktiver | 2.431 | 3.110 | 3.800 | 4.310 | 4.662 |
| Kortfristet gæld | 16.475 | 28.588 | 19.226 | 28.316 | 18.213 |
| Gæld i alt | 58.142 | 28.588 | 19.226 | 28.316 | 18.213 |
| Soliditetsgrad | -539.1% | -819.2% | -345.1% | 14.3% | 55.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Niels Preben Immerkjær Siden 13 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Niels Preben Immerkjær Siden 13 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Immerkjær Holding ApS
P-nr. 1027075157
Slagelsevej 13, 6000 Kolding
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | -10.420 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -10.455 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.588 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Immerkjær Holding ApS (CVR 42317829)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.