In2Design Holding ApS
CVR 43 41 76 14 · Rørvig · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
In2Design Holding ApS har CVR-nummer 43417614. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Spurvevej 2, 4581 Rørvig. Stiftet: 17. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -38.602 kr., årets resultat 766.002 kr., egenkapital 9.480.189 kr., aktiver i alt 9.647.657 kr. Soliditetsgraden på 98,3 % er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 766.002 kr. er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som In2Design Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Spurvevej 2, 4581 Rørvig
- Kommune
- ODSHERRED
- Stiftet
- 17 Jun 2022
- Selskabskapital
- 62.500 DKK
- Formål
- eje kapitalandele
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43417614 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500REYQ3DZYPBP033
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Spurvevej 2, 4581 Rørvig
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,1%
▼ 14,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,36
▼ 73,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,3%
▼ 1,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-60,4%
▼ 60,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -38.602 | -68.712 | -13.255 | -47.102 |
| Resultat før skat | 899.620 | 1.933.709 | 2.172.489 | 989.253 |
| Årets resultat | 766.002 | 1.933.709 | 2.172.489 | 989.253 |
| Egenkapital | 9.480.189 | 8.761.630 | 7.377.421 | 5.262.132 |
| Aktiver i alt | 9.647.657 | 8.787.205 | 7.431.677 | 5.357.201 |
| Omsætningsaktiver | 730.626 | 1.998.474 | 5.319.292 | 3.459.943 |
| Kortfristet gæld | 167.468 | 25.575 | 54.256 | 95.069 |
| Gæld i alt | 167.468 | 25.575 | 54.256 | 95.069 |
| Soliditetsgrad | 98.3% | 99.7% | 99.3% | 98.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ole Weien Svendsen Siden 27 Sep 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Ole Weien Svendsen Siden 17 Jun 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1In2Design Holding ApS
P-nr. 1028450369
Spurvevej 2, 4581 Rørvig
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -16.774 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -426.370 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: In2Design Holding ApS (CVR 43417614)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.