IN2TEK A/S
CVR 32 44 08 27 · Herning · El-installation · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
IN2TEK A/S har CVR-nummer 32440827. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: El-installation (branchekode 432100). Adresse: Mads Eg Damgaards Vej 52, 7400 Herning. Stiftet: 28. august 2009. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 4.359.267 kr., årets resultat 1.381.687 kr., egenkapital 2.883.680 kr., aktiver i alt 4.550.039 kr. Soliditetsgraden på 63,4 % er højere end hos 76 % af de 2.090 virksomheder i branchen «El-installation», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.381.687 kr. er højere end hos 86 % af de 2.090 virksomheder i branchen «El-installation», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 13 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IN2TEK A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- El-installation (432100)
- Adresse
- Mads Eg Damgaards Vej 52, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Antal ansatte
-
4
2009 2018
- Stiftet
- 28 Aug 2009
- Selskabskapital
- 600.000 DKK
- Formål
- El-installatør virksomhed samt forestå dermed forbundne aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2009-08-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32440827 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mads Eg Damgaards Vej 52, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
47,9%
▼ 2,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,90
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
63,4%
▼ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
9,2%
▲ 9,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2090 virksomheder i «El-installation»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.359.267 | 3.868.071 | 2.579.004 | 2.538.868 | 3.159.254 |
| Resultat før skat | 1.772.792 | 1.622.377 | 514.613 | 489.234 | 1.093.664 |
| Årets resultat | 1.381.687 | 1.264.797 | 401.303 | 381.356 | 852.604 |
| Egenkapital | 2.883.680 | 2.501.993 | 1.637.196 | 1.615.893 | 2.084.537 |
| Aktiver i alt | 4.550.039 | 3.846.392 | 3.152.108 | 2.607.801 | 3.380.551 |
| Omsætningsaktiver | 4.544.672 | 3.833.865 | 3.132.421 | 2.580.954 | 3.346.544 |
| Kortfristet gæld | 1.567.181 | 1.275.878 | 1.445.085 | 923.851 | 1.205.931 |
| Gæld i alt | 1.567.181 | 1.275.878 | 1.445.085 | 923.851 | 1.205.931 |
| Soliditetsgrad | 63.4% | 65% | 51.9% | 62% | 61.7% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
Mogens Tage Marquart Olesen Siden 21 Dec 201220% Ejer
-
Tom Visti Vistisen Siden 21 Dec 201225% Ejer
-
Ulrik Damholt Siden 21 Dec 201220% Ejer
-
HØJFELDT GROUP ApS Siden 28 Aug 200933,33% Ejer
Ledelse
5-
Mogens Tage Marquart Olesen Siden 28 Aug 2009Bestyrelsesmedlem
-
Asbjørn Højfeldt Siden 1 Oct 2013Formand
-
Tom Visti Vistisen Siden 28 Aug 2009Bestyrelsesmedlem
-
Tom Visti Vistisen Siden 28 Aug 2009Direktør
-
Ulrik Damholt Siden 28 Aug 2009Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1IN2TEK A/S
P-nr. 1015477675
Mads Eg Damgaards Vej 52, 7400 Herning
El-installation (432100)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.631.331 DKK | 358.886 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 507.068 DKK | 111.540 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 590.277 DKK | 129.844 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 752.362 DKK | 165.506 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 763.761 DKK | 168.014 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: IN2TEK A/S (CVR 32440827)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver installatør, forestå, forbundne.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.