Indian Aroma ApS
CVR 44 34 20 06 · Bagsværd · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Indian Aroma ApS har CVR-nummer 44342006. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Bagsværd Hovedgade 126E, 2880 Bagsværd. Stiftet: 2. oktober 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 905.184 kr., årets resultat 91.572 kr., egenkapital 56.200 kr., aktiver i alt 176.252 kr. Soliditetsgraden på 31,9 % er højere end hos 58 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 91.572 kr. er højere end hos 60 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Indian Aroma ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Bagsværd Hovedgade 126E, 2880 Bagsværd
- Kommune
- GLADSAXE
- Antal ansatte
- 2
- Telefon
- 53342876
- indianaroma45@gmail.com
- Stiftet
- 2 Oct 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurant, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-02-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44342006 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bagsværd Hovedgade 126E, 2880 Bagsværd
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
162,9%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,97
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
31,9%
▲ 68,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
221,5%
▲ 221,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 905.184 | 629.180 |
| Resultat før skat | 117.385 | -96.631 |
| Årets resultat | 91.572 | -75.372 |
| Egenkapital | 56.200 | -35.372 |
| Aktiver i alt | 176.252 | 96.117 |
| Omsætningsaktiver | 116.252 | 36.117 |
| Kortfristet gæld | 120.052 | 131.489 |
| Gæld i alt | 120.052 | 131.489 |
| Soliditetsgrad | 31.9% | -36.8% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Davinder Singh Siden 17 Jun 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Davinder Singh Siden 2 Oct 2023Direktør
Produktionsenheder
1Indian Aroma ApS
P-nr. 1029700474
Bagsværd Hovedgade 126E, 2880 Bagsværd
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 2 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -96.631 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Indian Aroma ApS (CVR 44342006)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurant, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.