Infare II ApS
CVR 38 63 68 55 · København K · IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
Infare II ApS har CVR-nummer 38636855. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter (branchekode 631000). Adresse: Bredgade 6, 1260 København K. Stiftet: 11. maj 2017. Status: ophørt 18. august 2026. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -50.000 kr., årets resultat 18.311.000 kr., egenkapital 78.551.000 kr., aktiver i alt 93.786.000 kr. Soliditetsgraden på 83,8 % er højere end hos 80 % af de 570 virksomheder i branchen «IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 18.311.000 kr. er højere end hos 97 % af de 570 virksomheder i branchen «IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Infare II ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter (631000)
- Adresse
- Bredgade 6, 1260 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 11 May 2017
- Ophørt
- 18 Aug 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38636855 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bredgade 6, 1260 København K
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
23,3%
▼ 17,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
83,8%
▲ 5,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-43,1%
▼ 43,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
570 virksomheder i «IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -50.000 | -45.993 | -21.400 | -39.850 | -24.250 |
| Resultat før skat | 18.311.000 | 32.145.656 | 9.592.439 | -6.035.248 | -3.706.279 |
| Årets resultat | 18.311.000 | 32.155.776 | 9.597.144 | -6.026.481 | -3.700.944 |
| Egenkapital | 78.551.000 | 78.239.296 | 89.283.520 | 79.701.385 | 80.599.845 |
| Aktiver i alt | 93.786.000 | 99.777.170 | 104.464.220 | 94.860.685 | 95.719.295 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 6.352.918 | 31.617 | 26.912 | 18.145 |
| Kortfristet gæld | 15.235.000 | 21.537.874 | 15.180.700 | 15.159.300 | 15.119.450 |
| Gæld i alt | 15.235.000 | 21.537.874 | 15.180.700 | 15.159.300 | 15.119.450 |
| Soliditetsgrad | 83.8% | 78.4% | 85.5% | 84% | 84.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Danish AdminCo ApS (CVR 44942992)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
19 Sep 2026NORMAL → OPLØSTEFTERFUSION
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver databehandling, hosting, infrastruktur.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms