INFLUIT ApS
CVR 34 70 05 91 · Lynge · Anden teknisk rådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
INFLUIT ApS har CVR-nummer 34700591. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden teknisk rådgivning (branchekode 711290). Adresse: Engtoften 6, 3540 Lynge. Stiftet: 1. september 2012. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.244.357 kr., årets resultat 170.198 kr., egenkapital 4.454.893 kr., aktiver i alt 4.841.281 kr. Soliditetsgraden på 92,0 % er højere end hos 84 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 170.198 kr. er højere end hos 67 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 15 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som INFLUIT ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden teknisk rådgivning (711290)
- Adresse
- Engtoften 6, 3540 Lynge
- Kommune
- ALLERØD
- Antal ansatte
-
2
2012 2018
- Stiftet
- 1 Sep 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- teknisk rådgivning til byggebranchen samt dermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2012-09-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34700591 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 2549005M3JL7I17RR974
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Engtoften 6, 3540 Lynge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,8%
▼ 7,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
12,53
▼ 1,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
92,0%
▼ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-65,2%
▼ 65,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1571 virksomheder i «Anden teknisk rådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 1.614.755 | 1.563.200 |
| Bruttoresultat | 1.244.357 | 1.078.940 | 1.482.388 | 1.443.247 | 1.454.665 |
| Resultat før skat | 226.716 | 630.105 | 626.741 | -139.400 | 505.588 |
| Årets resultat | 170.198 | 488.777 | 485.828 | -113.855 | 391.188 |
| Egenkapital | 4.454.893 | 4.419.695 | 4.052.918 | 3.684.890 | 3.912.554 |
| Aktiver i alt | 4.841.281 | 4.751.157 | 4.318.730 | 3.971.641 | 4.377.972 |
| Omsætningsaktiver | 4.841.281 | 4.751.157 | 4.318.730 | 3.971.641 | 4.377.972 |
| Kortfristet gæld | 386.388 | 331.462 | 265.812 | 286.751 | 465.418 |
| Gæld i alt | 386.388 | 331.462 | 265.812 | 286.751 | 465.418 |
| Soliditetsgrad | 92% | 93% | 93.8% | 92.8% | 89.4% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jan Erik Thomsen Siden 1 Sep 2012100% Ejer
Ledelse
1-
Jan Erik Thomsen Siden 1 Sep 2012Direktør
Produktionsenheder
1INFLUIT ApS
P-nr. 1017917257
Engtoften 6, 3540 Lynge
Anden teknisk rådgivning (711290)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 642.495 DKK | 141.328 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 524.495 DKK | 115.368 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -113.855 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 524.761 DKK | 115.434 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 1.114.055 DKK | 245.080 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: INFLUIT ApS (CVR 34700591)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggebranchen, teknisk, beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.