ING GROUP ApS
CVR 31 75 31 55 · Holmegaard · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ING GROUP ApS har CVR-nummer 31753155. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (branchekode 711210). Adresse: Møllegårdsvej 8, 4684 Holmegaard. Stiftet: 1. september 2008. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 725.934 kr., årets resultat -131.684 kr., egenkapital 259.860 kr., aktiver i alt 2.430.770 kr. Soliditetsgraden på 10,7 % er lavere end hos 85 % af de 2.127 virksomheder i branchen «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -131.684 kr. er lavere end hos 88 % af de 2.127 virksomheder i branchen «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 29 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ING GROUP ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
- Adresse
- Møllegårdsvej 8, 4684 Holmegaard
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
-
1
2008 2018
- Stiftet
- 1 Sep 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udøve rådgivende ingeniør assistance for private og virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2012-06-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31753155 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Møllegårdsvej 8, 4684 Holmegaard
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-50,7%
▼ 84,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,11
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
10,7%
▼ 34,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-143,4%
▼ 143,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2127 virksomheder i «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 725.934 | 1.022.866 | 476.156 | 1.044.872 | 1.039.060 |
| Resultat før skat | -167.029 | 389.916 | -147.559 | 198.344 | 264.156 |
| Årets resultat | -131.684 | 303.200 | -116.433 | 153.839 | 204.919 |
| Egenkapital | 259.860 | 891.544 | 588.344 | 704.777 | 550.938 |
| Aktiver i alt | 2.430.770 | 1.964.755 | 1.875.143 | 2.002.345 | 1.969.275 |
| Omsætningsaktiver | 2.399.516 | 1.951.619 | 1.862.007 | 1.989.209 | 1.949.337 |
| Kortfristet gæld | 2.170.910 | 1.070.950 | 1.286.799 | 1.297.568 | 1.418.337 |
| Gæld i alt | 2.430.770 | 1.070.950 | 1.286.799 | 1.297.568 | 1.418.337 |
| Soliditetsgrad | 10.7% | 45.4% | 31.4% | 35.2% | 28% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
R. CHRISTENSEN HOLDING ApS Siden 1 Sep 2008100% Ejer
Ledelse
1-
René Christensen Siden 1 Sep 2008Direktør
Produktionsenheder
1ING GROUP ApS
P-nr. 1014707847
Møllegårdsvej 8, 4684 Holmegaard
Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: R. CHRISTENSEN HOLDING ApS (CVR 31753031)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ingeniør, assistance, anlægsarbejder.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.