Ingson Group A/S
CVR 45 81 20 14 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ingson Group A/S har CVR-nummer 45812014. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Poul Ankers Gade 2, st. tv, 1271 København K. Stiftet: 10. juli 2025. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (10. juli 2025 – 31. marts 2026): bruttofortjeneste -12.370 kr., årets resultat 2.998.323 kr., egenkapital 9.450.536 kr., aktiver i alt 11.660.028 kr. Soliditetsgraden på 81,1 % er lavere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.998.323 kr. er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ingson Group A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Poul Ankers Gade 2, st. tv, 1271 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 10 Jul 2025
- Selskabskapital
- 400.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt drive virksomhed med investering og finansiering , herunder at eje aktier og anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-08-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK45812014 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Poul Ankers Gade 2, st. tv, 1271 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,7%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,99
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
81,1%
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 |
|---|---|
| Omsætning | — |
| Bruttoresultat | -12.370 |
| Resultat før skat | 2.995.469 |
| Årets resultat | 2.998.323 |
| Egenkapital | 9.450.536 |
| Aktiver i alt | 11.660.028 |
| Omsætningsaktiver | 2.185.375 |
| Kortfristet gæld | 2.209.492 |
| Gæld i alt | 2.209.492 |
| Soliditetsgrad | 81.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
CHRIMA HOLDING ApS Siden 10 Jul 202510% Ejer
-
M. Buch Holding ApS Siden 10 Jul 202533,33% Ejer
-
C.B. Sørensen Holding ApS Siden 10 Jul 202533,33% Ejer
Ledelse
7-
Ole Sørensen Siden 20 Aug 2025Formand
-
Inge Buch Sørensen Siden 20 Aug 2025Bestyrelsesmedlem
-
Christian Ancher Østergaard Siden 20 Aug 2025Bestyrelsesmedlem
-
Mads Buch Sørensen Siden 20 Aug 2025Direktør
-
Mads Buch Sørensen Siden 20 Aug 2025Bestyrelsesmedlem
-
Christian Buch Sørensen Siden 20 Aug 2025Direktør
-
Christian Buch Sørensen Siden 10 Jul 2025Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Ingson Group A/S
P-nr. 1031583140
Poul Ankers Gade 2, st. tv, 1271 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 2 ansatte
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansiering, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.