InLin ApS
CVR 40 49 20 11 · Odense SØ · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
InLin ApS har CVR-nummer 40492011. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Ørbækvej 75, 5220 Odense SØ. Stiftet: 3. maj 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 825.352 kr., årets resultat 388.901 kr., egenkapital 593.263 kr., aktiver i alt 971.951 kr. Soliditetsgraden på 61,0 % er højere end hos 82 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 388.901 kr. er højere end hos 78 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 36 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som InLin ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Ørbækvej 75, 5220 Odense SØ
- Kommune
- ODENSE
- Antal ansatte
- 4
- Telefon
- 31216056
- insurosen@gmail.com
- Stiftet
- 3 May 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- sushi restaurant og dertil knyttet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-06-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40492011 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845009215J83PYAB531
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ørbækvej 75, 5220 Odense SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
65,6%
▲ 68,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,88
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
61,0%
▼ 24,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.600,6%
▲ 2.600,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 2.320.317 | 2.236.576 | 2.294.840 | — |
| Bruttoresultat | 825.352 | 606.145 | 704.425 | 507.580 | 735.364 |
| Resultat før skat | 388.901 | -15.370 | 119.515 | -306.286 | -316.254 |
| Årets resultat | 388.901 | -15.552 | 119.515 | -306.286 | -319.190 |
| Egenkapital | 593.263 | 477.162 | -109.142 | -555.220 | -248.934 |
| Aktiver i alt | 971.951 | 556.637 | 326.563 | 301.792 | 370.854 |
| Omsætningsaktiver | 711.395 | 135.378 | 29.310 | 29.254 | 55.112 |
| Kortfristet gæld | 378.688 | 79.475 | 397.849 | 857.012 | 619.788 |
| Gæld i alt | 378.688 | 79.475 | 435.705 | 857.012 | 619.788 |
| Soliditetsgrad | 61% | 85.7% | -33.4% | -184% | -67.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 2 | — | 3 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
LIBA_Holding ApS Siden 1 Feb 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Line Schiellerup Bager Siden 1 Feb 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
2Insu Rosengaardcentret ApS
P-nr. 1024672499
Vibekevej 33, st. 4, 5250 Odense SV
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
InLin ApS
P-nr. 1025052907
Ørbækvej 75, 5220 Odense SØ
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 1 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -15.552 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -306.081 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -224.098 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 37.525 DKK | 8.250 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: InLin ApS (CVR 40492011)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver sushi, restaurant, knyttet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.