INMA Invest ApS
CVR 33 23 94 91 · Ringkøbing · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
INMA Invest ApS har CVR-nummer 33239491. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Majsmarken 16, 6950 Ringkøbing. Stiftet: 21. september 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 1.914.124 kr., egenkapital 14.227.522 kr., aktiver i alt 14.234.522 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.914.124 kr. er højere end hos 88 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som INMA Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Majsmarken 16, 6950 Ringkøbing
- Kommune
- RINGKØBING-SKJERN
- Telefon
- 61630770
- sih@jks.dk
- Stiftet
- 21 Sep 2010
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-03-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33239491 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 254900SP4MGACOUQRW42
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Majsmarken 16, 6950 Ringkøbing
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,5%
▲ 3,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
449,78
▲ 91,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
41,7%
▲ 41,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | -10.938 | -10.625 |
| Resultat før skat | 1.914.124 | 1.350.793 | 1.230.108 | 1.718.015 | 2.323.731 |
| Årets resultat | 1.914.124 | 1.350.793 | 1.230.108 | 1.718.015 | 2.323.731 |
| Egenkapital | 14.227.522 | 12.913.398 | 12.162.605 | 11.332.497 | 11.144.482 |
| Aktiver i alt | 14.234.522 | 12.920.398 | 12.169.605 | 11.511.500 | 11.151.482 |
| Omsætningsaktiver | 3.148.489 | 2.506.618 | 1.985.175 | 1.572.000 | 1.746.682 |
| Kortfristet gæld | 7.000 | 7.000 | 7.000 | 179.003 | 7.000 |
| Gæld i alt | 7.000 | 7.000 | 7.000 | 179.003 | 7.000 |
| Soliditetsgrad | 100% | 99.9% | 99.9% | 98.4% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Ingemann Hansen Siden 21 Sep 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Ingemann Hansen Siden 21 Sep 2010Direktør
Produktionsenheder
1INMA Invest ApS
P-nr. 1016353236
Majsmarken 16, 6950 Ringkøbing
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -72.407 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -9.792 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -14.628 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -14.172 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: INMA Invest ApS (CVR 33239491)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Gribskov Erhverv og Turisme FMBA Gilleleje
- A.P. MØLLER OG HUSTRU CHASTINE MC-KINNEY MØLLERS FOND TIL ALMENE FORMAAL København K
- Veteranfonden Charlottenlund
- Fonden Varefakta Glostrup
- OLE HASLUNDS KUNSTNERFOND København K
- CORTSEN HOLDING ApS Aarhus C
- Hobbes Holding ApS København S
- NOVI A/S Aalborg Øst
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virke.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.